vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vo Vranove by mohla už budúci rok stáť nová športová hala

Vo Vranove by mohla už budúci rok stáť nová športová hala

Vo Vranove nad Topľou by mohla vyrásť nová multifunkčná športová hala s kapacitou cca 2 000 miest. Mestské zastupiteľstvo schválilo pre jej výstavbu pozemok po bývalej krytej plavárni. Investorom bude Národné športové centrum.

Vranov nad Topľou je jedným z mála miest v regióne, ktoré nemá regulárnu športovú halu. Mestská športová hala spĺňa kritéria telocvične a pretlaková hala v areáli ZŠ Juh má v prípade nepriazne počasia tiež obmedzené možnosti. Tento nelichotivý stav by sa mohol stať minulosťou. Investorom by bolo Národné športové centrum, ktoré by halu odovzdalo do správy mesta. Rozpočet na výstavbu je 2,2 mil. eur. „V prvotnej fáze projektu sa uvažovalo o halách do krajských miest, ale keďže Prešov má 5 hál, dnes je aktuálna vízia, aby sa dve menšie postavili vo Vranove nad Topľou a Svite. Haly sú montované a majú multifunkčný charakter pre viaceré športy. Pokiaľ všetko dobre pôjde, s výstavbou sa môže začať hneď po vybavení všetkých legislatívnych formalít. Ak sa proces neskomplikuje, hala by mohla byť postavená a odovzdaná do užívania už budúci rok,“ uviedol podpredseda Rady ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre šport Ján Krišanda.

Úlohou samospráv je pripraviť pozemok a zabezpečiť kompletnú infraštruktúru k objektu. Mestské zastupiteľstvo vo Vranove nad Topľou schválilo lokalitu po bývalej krytej plavárni. Ako uviedol primátor Ján Ragan, v okolí haly by mohla vzniknúť nová športovo-oddychová zóna. „Tento priestor je dostatočne veľký, aby sme tam popri hale a parkoviskách mohli vybudovať oddychovú zónu, o čom budeme diskutovať aj s verejnosťou. Viem si však predstaviť, že by tu pribudlo detské ihrisko, in line dráha, prvky pre workout, či skatové ihrisko,“ vysvetľoval primátor Ján Ragan.

 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum