vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / M. Hajník: V bráne som cítil väčšiu zodpovednosť!

M. Hajník: V bráne som cítil väčšiu zodpovednosť!

V FK Soľ sa mohli v posledných sezónach vždy spoľahnúť na kvalitných brankárov. Či už to bol Jozef Dudáš, ktorý vychytal postup do IV. ligy alebo v súčasnosti Tomáš Petro. Po nedeli na tento zoznam pribudol aj kapitán Michal Hajník. Jeho čisté konto pri výhre 3:0 nad Raslavicami totiž nebolo „zadarmo“.

Soľ začala proti OFK SIM Raslavice napĺňať úlohu papierového favorita od prvých minút. Napriek tomu, že už v úvode si vypracovali jej hráči tri výborné príležitosti, súpera držal nad vodou skvelými zákrokmi Maroš Ferenc. Skóre sa teda prvýkrát menilo „až“ v 32. min., kedy pokutový kop premenil Igor Komjatý. Hostia kontrovali o dve minúty. Tomáš Petro však zahral pri hasení nebezpečenstva mimo pokutového územia rukou a hlavná rozhodkyňa Zuzana Kováčová ho vylúčila. Keďže domáci nemali na striedanie pripraveného náhradného brankára, medzi žrde sa postavil stredopoliar Michal Hajník. „Ešte keď v Soli chytal Jožko Dudáš, na začiatku jedného z prípravných zápasov sa zranil a vtedy som išiel do brány ja, čo bola do nedele moja prvá a zároveň posledná skúsenosť s chytaním. Keďže som bol jediný, kto vôbec odchytal aspoň jedno stretnutie, vzal som to na seba,“ reagoval kapitán FK Soľ Michal Hajník.

Pripomíname, že Michal Hajník nastupoval do brány za stavu 1:0 a hneď musel reagovať na priamy kop, ktorý spolu so Samom Dvorjakom upratali do bezpečia. O pár minút zasahoval opäť, keď zneškodnil nielen strelu súpera, ale aj následnú dorážku. Štvrtý zákrok si pripísal na konto po zmene strán, čím Raslavičanom nedovolil „vrátiť“ sa do zápasu. „Zaujímavé je, že všetky štyri strely som chytil nohou (úsmev). Bolo dobré, že prvé zákroky som mal hneď po tom, ako som sa postavil do brány, čo mi pomohlo upokojiť sa. Priznám sa, bol som trošku nervózny, pretože som cítil oveľa väčšiu zodpovednosť. Predsa len, ak urobím chybu ako stredopoliar, sú za mnou ešte obrancovia s brankárom, no v tomto prípade ma už nemal kto zastúpiť,“ uviedol M. Hajník.

Hoci Soľ hrala takmer hodinu v oslabení, dobre rozbehnutý zápas z rúk nepustila. V 42. min. totiž zvýšil na 2:0 Jakub Dvorjak a definitívu domácemu víťazstvu dal v 82. min. Zdenko Cigán. „Keďže to bol posledný zápas v tejto sezóne pred našimi fanúšikmi, chceli sme sa s nimi rozlúčiť víťazstvom, preto sme do stretnutia vstúpili aktívne a prvý gól sme mohli dať už skôr, ako z penalty. Hostia síce tiež dokázali podržať loptu, ale naša obrana pracovala spoľahlivo a po zmene strán som naozaj veľa práce nemal,“ hodnotil M. Hajník.

Zverenci trénera Petra Mražika vychytili v závere sezóny parádnu formu. Z posledných šiestich stretnutí päť vyhrali a iba raz remizovali, pričom gól z hry neinkasovali už 612 minút. Posledným, kto dokázal proti Soli skórovať z hry, bol v 24. kole v 18. min. Vadym Veselovskyy z Ptičieho, pretože Tomáš Eliáš z Fintíc sa pri výhre nováčika 4:1 zapísal do listiny strelcov z pokutového kopu. „Pred jarnou časťou prišli do mužstva bratia Dvorjakovci, Šaňo Dubas a Igor Komjatý. Z toho dôvodu sme potrebovali istý čas, aby sme sa zohrali. Momentálne však všetko funguje tak, ako sme si to priali a to sa podpísalo aj pod naše posledné výsledky,“ vysvetľoval M. Hajník.  

Posledný duel odohrá Soľ na pôde Veľkého Šariša, kde okrem vylúčeného T. Petra nepomôžu mužstvu kvôli trestu za päť ŽK  ani Alexander Dubas s Dávidom Hrivňákom. „Vo V. Šariši bude za nás chytať brankár z dorastu a ja so Šimonom Nemčíkom nastúpim v stopérskej dvojici,“ odpovedal M. Hajník na otázku, či sa postaví medzi žrde aj v ďalšom zápase.

 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum