vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Klára Balintová si stretnutím s Lewisom Hamiltonom splnila sen!

 Klára Balintová si stretnutím s Lewisom Hamiltonom splnila sen!

Majstri sveta Fernando Alonso, Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Nico Rosberg, či vychádzajúce nádeje F1 Daniel Ricciardo alebo Valtteri Bottas. Hoci Klára Balintová má vo svojej zbierke podpisy všetkých týchto hviezd, sen odfotiť sa s jej najobľúbenejším jazdcom si splnila až počas posledných pretekov na maďarskom Hungaroringu. Jej idolom nie je nik iný ako trojnásobný svetový šampión Lewis Hamilton.

Britovi Lewisovi Hamiltonovi fandí Klára Balintová šesť rokov. Na Hungaroringu nechýbala na ostatných štyroch Veľkých cenách a ako sa ukázalo, trpezlivosť sa jej oplatila. „K Lewisovi sa nám podarilo dostať po tom, ako sme vyčkali dvojhodinový rad, kým sa otvorili brány. Začali sme utekať, aby sme si našli tie najlepšie miesta, čo sa nám nakoniec aj podarilo a neostávalo nič iné ako čakať, kým príde. Keď prišiel, začali sme kričať „Hamilton, Hamilton...“, aby si nás všimol. A podarilo sa,“ dodala s úsmevom Klára Balintová, ktorej spoločnosť v Maďarsku robila sestra Simona a kamarátka Sofia Polaščíková.

Hoci na trati sú piloti F1 nekompromisní, mimo nej je to iné. Naposledy potvrdili naše konštatovanie práve L. Hamilton a S. Vettel počas VC Azerbajdžanu, kedy ich kolízia za Safty Carom obletela celý svet. V zákulisí je však Brit príjemným spoločníkom. „Lewis na mňa pôsobil veľmi milým dojmom. Keď k nám prišiel, s radosťou sa s nami odfotil a taktiež sme prehodili pár viet. Na Hungaroring chodím už štyri roky, preto som vďačná, že sa mi s ním podarilo odfotiť,“ uviedla K. Balintová.

Bez ohľadu na to, či si na trati nikto nič nedaruje alebo piloti F1 (márne) škrípu zubami pri tímovej réžii, platí, že priestor na športové gestá je minimálny. Napriek tomu to však L. Hamilton v Maďarsku dokázal. Keďže v minulej sezóne mu v súboji s N. Rosbergom ušiel titul o päť bodov, dalo sa očakávať, že nepremárni ani jednu šancu, aby sa (aktuálne) držal pri S. Vettelovi s minimálnou stratou. Hoci nie sú výnimkou ani situácie, kedy si „do vlasov“ skočia pretekári z rovnakého tímu, urobil rodák zo Stevenage v poslednom kole na Hungaroringu to, čo čakal len málokto. Keď bolo jasné, že sa nedostane pred K. Räikkönena, pustil pred seba kolegu z Mercedesu Valtteriho Bottasa, čím sa do celkového hodnotenia obral o tri body. „Vnímala som to ako fér, pretože sa mu nepodarilo predbehnúť Ferrari, no ako jeho fanúšička dúfam, že mu tie tri body chýbať nebudú,“ zapriala si K. Balintová.

Formula 1 je mimoriadne prestížnou značkou, ktorú pozdvihli mnohé legendy. Fascinujúci svet Veľkých cien láka každoročne na okruhy a k televíznym obrazovkám stovky miliónov fanúšikov. Výnimkou nebol ani Hungaroring, ktorý je s rakúskym Red Bull Ringom k slovenským hraniciam najbližšie. „Na F1 ma láka neskutočná rýchlosť, ktorú monoposty dosahujú a taktiež rôzne technológie, ktoré sa ďalej vyvíjajú. Je to však zároveň aj nebezpečný šport, pretože stačí mala chyba a jazdec môže skončiť s fatálnymi následkami. No napriek tomu tento šport milujem,“ zdôraznila na záver s úsmevom K. Balintová.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum