vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Víťazky Slovenského pohára D. Lemešová a T. Bochinová: Rozhodlo srdce!

Víťazky Slovenského pohára D. Lemešová a T. Bochinová: Rozhodlo srdce!

Futbalistky Partizána Bardejov obhájili triumf v Slovenskom pohári. V Poprade-Veľkej síce v riadnom hracom čase remizovali so Slovanom Bratislava 1:1, ale penaltový rozstrel ovládli pomerom 4:1. K ďalšiemu výraznému úspechu bardejovského ženského futbalu prispeli tri „Vranovčanky“ Timea Bochinová s Dianou Lemešovou, ktoré odohrali celý zápas a v 64. min. sa na trávnik dostala aj Nikola Vagaská.

Keďže vo finále sa stretli dva najlepšie slovenské tímy, dianie na trávniku sa odohrávalo vo vyrovnanom duchu. Bardejovu sa podarilo nakloniť misky váh na svoju stranu v závere prvého polčasu a nemuselo ostať iba pri jednogólovom náskoku, pretože Timea Bochinová trafila brvno. „Po zlej kombinácii Slovanistiek sme získali loptu, založili rýchly brejk a Majka Mikolajová mi skvelým spôsobom prihrala do behu. Vyťažila som síce z mojej rýchlosti maximum, len škoda, že z tejto akcie nepadol gól. Našťastie, o pár minút sa nám podarilo vybojovať štandardku, z ktorej Maja Dimitrijevicová otvorila skóre,“ uviedla Timea Bochinová.

V druhom polčase sa do čierneho trafili aj Slovanistky, preto sa o držiteľovi pohárovej trofeje muselo rozhodnúť v penaltovom rozstrele. Bardejovčanky ho zvládli fantasticky, pričom k výsledku 4:1 prispela i 16-ročná Diana Lemešová, ktorá si postavila loptu na biely bod ako druhá zo svojho tímu a ukázala pevné nervy! „Keď sa tréner v sobotu večer pýtal, kto si verí na penalty, nebola som si istá, či chcem ísť kopať. Počas zápasu sa nám však zranila Monika Havranová, tak som si teda povedala, že idem do toho a prihlásila som sa. Priznám sa, nemala som jasno, kde pošlem loptu, chcela som ju len umiestniť presne a tvrdo k žrdi. Hoci mi brankárka Slovana vystihla smer, myslím si, že ju nemala šancu chytiť,“ opísala penaltový moment Diana Lemešová.

Ak zalovíme za okres Vranov nad Topľou v zostavách obidvoch tímoch podrobne, musíme písať o štvornásobnom zastúpení, lebo v drese Slovana odohrala celý zápas Ivana Palenčíková z Nižného Hrabovca, ktorá sa pomerne často stretávala v osobných súbojoch práve s D. Lemešovou. Zaujímavosťou je, že obidve hráčky sa poznajú ešte z pôsobenia v Humennom. „Vzhľadom k tomu, že Ivana je vyššia odo mňa, trošku som s ňou mala problém vo vzdušných súbojoch, ale snáď som to celkom zvládla (úsmev). Neviem však, či sa má pamätá, lebo som s ňou hrala ešte v čase, keď som bola „malá“, no v žiadnom prípade sme sa navzájom neprovokovali. Registrovala som, že hráme proti sebe, ale sústreďovala som sa iba na hru,“ vysvetľovala D. Lemešová.

Odchovankyňa ŠK Štich Humenné prestúpila do Partizána len pred začiatkom tohto súťažného ročníka a hneď sa so spoluhráčkami tešila z víťazstva v Slovenskom pohári, no pre túto sezónu to nemusí byť všetko. Dve kolá pred koncom je Bardejov na najlepšej ceste získať i majstrovský titul. „Na súboj so Slovanom sme sa pripravovali zodpovedne fyzicky, aj psychicky. Veľmi sme túžili po víťazstve, preto sme do zápasu nastupovali s veľkým odhodlaním a na trávniku každá jedna z nás nechala srdce. Ako sa nakoniec ukázalo, vyplatilo sa nám na predzápasovom tréningu trénovať jedenástky, vďaka čomu sme boli i v tejto situácii dominantnejšie,“ zdôraznila D. Lemešová.

T. Bochinová si dala tento rok finálové repete. Medailu za zisk pohára má totiž doma už minulej sezóny. Keďže teraz odohrala celé stretnutie, váži si toto prvenstvo podstatne viac. „Ťažko sa mi hodnotí minuloročné finále, pretože som hrala len pár minút. Tento rok som už odohrala celý zápas a z víťazstva som sa nesmierne tešila. Na tento deň nikdy nezabudnem. Veľmi tvrdo trénujeme a teraz môžem povedať, že sa to skutočne oplatí. Zápas nebol jednoduchý, pripravovali sme sa však na neho veľmi poctivo a to sa nám vyplatilo. Vedeli sme, čo chceme, a chceli sme jednoznačne víťazstvo. Od prvej minúty sme bojovali, preto som presvedčená, že v náš prospech rozhodlo najmä srdiečko,“ dodala T. Bochinová.

 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum