vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Detské ihrisko si postavia Vranovčania sami!

Detské ihrisko si postavia Vranovčania sami!

Vo Vranove predsa len bude nové detské ihrisko. Keďže po odrátaní hlasov v celoslovenskej súťaži Žihadielko ostali Vranovčania sklamaní, rozhodli sa vziať veci do vlastných rúk a vyhlásili verejnú zbierku. Z jej výnosu postavia detské ihrisko v centre mesta pri fontáne.

Ako je známe, mesto Vranov bolo v súťaži o detské ihrisko Žihadielko na vedúcej pozícii, no po odrátaní 14 000 hlasov kleslo na 4. miesto. Toto rozhodnutie vyvolalo o to väčšie rozpaky, že nebolo dostatočne vysvetlené porušenie pravidiel. Po tomto kroku organizátora vznikla bezprostredne a spontánne na sociálnej sieti Facebook iniciatíva Antizihadielko.sk s výzvou, aby sa Vranovčania zložili a postavili si ho sami. Keďže v priebehu pár hodín sa táto myšlienka stretla s mimoriadne pozitívnou odozvou, uskutočnilo sa vo štvrtok na mestskom úrade stretnutie za účasti primátora Jána Ragana a zástupcov OZ Vranovské vydry, ktoré verejnú zbierku zastrešuje. 

Po zrelej úvahe a zvážení všetkých argumentov padla voľba vybudovať detské ihrisko v centre mesta pri fontáne. Po oznámení, že nápad s verejnou zbierkou dostal zelenú, vyjadrilo podporu tomuto projektu okamžite niekoľko stoviek Vranovčanov lajkovaním, zdieľaním a komentármi bez ohľadu na to, či dnes bývajú vo Vranove alebo sa presťahovali mimo. „Motiváciou sa pre nás stali reakcie Vranovčanov, ktorí sa s odrátaním hlasov nestotožnili a ostali sklamaní. Z toho dôvodu sme sa rozhodli spojiť sily, vyhlásiť verejnú zbierku a takto ukázať, že nové detské ihrisko vo Vranove naozaj úprimne chceme. Teší nás, že po zverejnení výzvy ponúkla verejnosť aj ďalšie zaujímavé nápady, ako priestor v centre pri fontáne ešte viac zatraktívniť. Veríme teda, že naša deti sa vďaka všetkým Vranovčanom budú môcť už čoskoro hrať na novom detskom ihrisku,“ uvádza sa v oficiálnom vyhlásení iniciatívy Antižihadielko.sk, OZ Vranovské Vydry a Mesta Vranov nad Topľou. 

Verejná zbierka je zaregistrovaná pod číslom OU-VT-OVVS-2016/001976-2. Na jej účel bol zriadený osobitný účet SK77 7500 0000 0040 2281 0790.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum