vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Nová prístrojová technika vo vranovskej nemocnici

Rádiodiagnostické oddelenie Vranovskej nemocnice získalo nový skiagrafický komplet.

Skiagrafická technika slúži na bežné röntgenové (RTG) vyšetrenie kostry a pľúc pacienta. Patrí medzi základné vyšetrovacie metódy pri preventívnych prehliadkach, ale snímky sa vyrábajú aj na priame odporúčanie obvodných alebo špecializovaných lekárov.

„V priebehu minulého roka sa na našom oddelení centralizovalo RTG pracovisko na jedno spoločné poschodie, rekonštruovali sa priestory a nakúpili nové prístroje. Tieto zmeny našim pacientom priniesli obrovskú výhodu v podobe výrazného zníženia čakacej doby, zefektívnenia práce zamestnancov a celkového zvýšenia úrovne poskytovanej zdravotnej starostlivosti,“ hovorí primárka rádiodiagnostického oddelenia MUDr. Mariana Pirščová.

Vranovské rádiologické pracovisko je plne digitalizované, čím sa skracuje čas na vyšetrenie pacienta a zvyšuje sa rentabilita tejto RTG techniky. Veľkou výhodou nového skiagrafického prístroja je, že dáta sa prenášajú priamo do počítačového programu, kde majú vyššiu kvalitu obrazu a možnosť následného počítačového spracovania - úprava jasu, kontrastu či rôznych filtrov. Informácie sa nahrávajú, buď online priamo do programu lekára, alebo na CD nosič.

Hodnota takého prístroja sa pohybuje okolo 38 000 Eur.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum