II. liga: Bardejov vydrel vo Vranove dôležité tri body v nadstavenom čase

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Hráči a fanúšikovia Partizána Bardejov mohli mať deväťdesiat minút pocit, že pomyselná šťastena ich nepomôže potlačiť trojbodový cieľ ani o milimeter. Nakoniec sa proti FK Poprad tešili z víťazstva vďaka gólu v nadstavenom čase.

Keďže poveternostné podmienky nedovolili nastúpiť Bardejovčanom doma, zápas sa hral na štadióne MFK Vranov. Hoci v priebehu týždňa dostali zabrať aj domáci organizátori, predsa len boj so snehom vyhrali a v sobotu sa hrala pri Topli II. liga.

v 3. min. sa po Lizardovej prihrávke ocitol vo výbornej príležitosti Brigant, ale zakončil len slabo do rúk Maleca.

V 10. min. fauloval vo vlastnom pokutovom území Šarišský a hlavný rozhodca Greško ukázal na biely bod. „Domácich“ však v tejto chvíli zaujímal viac zdravotný stav faulovaného Šveca, ako výhoda penalty, pretože stredopoliar Bardejova musel byť prevezený do nemocnice, kde vyšetrenie potvrdilo dvojitú fraktúru nohy. K pokutovému kopu sa postavil Lizardo a otvoril skóre.

V ďalšom priebehu sa hráči ani jedného tímu nedokázali vo finálnej fáze výraznejšie presadiť. Bardejovčanom chýbala najmä pri centrovaných loptách z krídelných priestorov potrebná adresnosť a ofenzívne pokusy o kontry Popradu končili v spoľahlivej defenzívnej pavučine súpera.

Výnimkou bola iba 41. min. – Sven Jurčišin s Legnanim vybavili rýchly protiútok a hoci obrana Partizána si so spätnou prihrávkou druhého menovaného poradila, jej hráči nedokázali črtajúce sa nebezpečenstvo definitívne zažehnať, preto sa po faule na Hillaireho kopala jedenástka aj na opačnej strane. Legnani nezaváhal a vyrovnal.

Po zmene strán putoval najskôr predčasne pod sprchy Akahwakou a v 54. min. po chybe Kucu minul Brigant oproti vybiehajúcemu Malecovi bránu. V 63. min. fauloval Kuc vo vlastnom pokutovom území Lizarda, ktorý sa opäť postavil k penalte, ale v tomto prípade ho brankár Popradu vychytal.

Malec mal zarobené na honor hrdinu zápasu. V 88. min. vysunul Bilali šikovnou kolmicou Briganta, ktorý stroskotal práve na ochrancovi svätyne „hostí“.

Keď sa zdalo, že zápas skončí remízou, zahrával Bardejov v tretej minúte nadstaveného času rohový kop, lopta prepadla na druhú žrď k Bilalimu a ten ju nekompromisne poslal pod brvno!

Bardejov – Poprad 2:1 (1:1)

Góly: 13. Lizardo (11 m), 90.+3 Bilali – 41. Legnani (11 m).

ŽK: 12. Lizardo, 19. Akahwakou, 49. Pacheco, 57. Brigant – 10. Šarišský, 53. Hillaire, 82. Jurčišin, 90. Kuc.

ČK: 47. Akahwakou (Bardejov).

Zostava Bardejov: Čikoš-Pavličko – Petko, Akahwakou, Švec (14. Mikolaj, 75. Bilali), Lizardo, Brigant, Horváth, Pacheco, Dzúrik, Mijland, Lopes (61. Lukáč).

Zostava Poprad: Malec – Sebastian Jurčišin, Kuc, Šarišský, Kočik, Sven Jurčišin, Legnani, Bača, Hillaire (87. Šoltíšik), Dominik Maliňák (73. Jinjolava), Dávid Maliňák.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!