ICONITO & FS Zemplín dali piesni „U Vranove bubnuju“ popovú podobu

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Kapela ICONITO a folklórny súbor Zemplín spojili sily. Výsledkom je projekt Korene venovaný slovenskému folklóru. V rámci zemplínskeho bloku spracovali ľudovú pieseň „U Vranove bubnuju“.

Projekt Korene je autorským počinom mladej slovenskej hudobnej skupiny ICONITO a Folklórneho súboru Zemplín z Michaloviec. Cieľom tohto projektu je poukázať na dominanty a rôznorodosť jednotlivých regiónov Slovenska inak, preto sú jeho súčasťou ľudové skladby v modernom šate, ktoré sa rozhodli vydať na dvojalbume. „Jednoducho, chceme všetkým ukázať, na čo môžeme byť na Slovensku hrdí,“ zdôrazňujú mladí umelci o pripravovanom dvojalbume.

Na playlist zaradili 29 unikátnych piesní prerobených do popovej produkcie, pričom sa venujú regiónom a častiam Slovenska Myjave, Podpoľaniu, Horehroniu, Kysuciam a Terchovskej doline, Goralom a Zemplínu.  „Pôjde o prerobené ľudové skladby do formy populárnych piesní, ktoré oslovia nielen fanúšikov slovenskej kultúry, ale aj tých, ktorí si myslia, že folklór je iba prežitkom minulosti. Piesne sú upravené tak, aby aj človek znalý folklóru nadobudol pocit, že nevychádzajú z pôvodnej ľudovej tvorby, ale naopak, vznikli ako populárne piesne s odkazom na tradíciu,“ vysvetľujú ICONITO & FS Zemplín.

FOTO: FB ICONITO

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!