Humenská nemocnica začína od pondelka očkovať vybrané skupiny ľudí

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Od pondelka 18. januára začnú v Nemocnici Svet zdravia Humenné očkovať proti ochoreniu COVID-19 určené skupiny ľudí, ktorí sa prihlásia cez národný portál na voľné kapacity v rámci dňa. Ide o konkrétne definované zdravotnícke pozície v zmysle národnej očkovacej stratégie.

Humenská nemocnica sa stala jedným z vakcinačných centier, ktoré stanovilo ministerstvo zdravotníctva. V sieti nemocníc Svet zdravia budú takéto vakcinačné centrá fungovať ešte v Michalovciach a Rožňave.

Je potrebná registrácia na stránke www.korona.gov.sk, kde je v prvej fáze aktuálne otvorené prihlasovanie pre zdravotníckych pracovníkov, osoby, ktoré profesionálne priamo alebo nepriamo zabezpečujú starostlivosť, transport a diagnostiku pacientov, zamestnancov zariadení sociálnych služieb a terénnych sociálnych pracovníkov.

„Po príchode do vakcinačného centra, respektíve ambulancie vypĺňa pacient dotazník, v ktorom sa posudzujú rizikové faktory. Po vykonaní všetkých náležitých úkonov sa pristúpi k samotnej vakcinácií. Po tomto kroku je potrebné, aby pacient počkal na pozorovanie približne 15 minút v čakárni. U rizikových skupín je táto doba predĺžená na 30 minút,“ vysvetlila komunikačná špecialistka ProCare a Svet zdravia Jana Fedáková.

 Očkovanie v humenskej nemocnici sa bude konať vo vakcinačnom centre na ulici Nemocničná 7 – Pavilón A.

Pripravené sú tri ambulancie s celkovou dennou kapacitou približne 200 ľudí. Vakcinačné centrum bude v prevádzke od 8.00 do 15.00 hod.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!