Hrušovčan zaspal o druhej popoludní na križovatke. Nafúkal…

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

47-ročný muž z Nižného Hrušova bol obvinený z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Jeho dychová skúška dosiahla hodnotu 3,73 promile!

V pondelok – 29. marca, krátko pred druhou hodinou popoludní viedol muž z Nižného Hrušova osobné vozidlo zn. VW po komunikácii vo Vranove nad Topľou, pričom znenazdajky na križovatke vo vozidle zaspal. „Tam ho spiaceho našiel 35-ročný muž, ktorý ho išiel zachraňovať, lebo sa domnieval, že muž za volantom odpadol. Videl totiž, že ľavá smerovka na vozidle stále svieti a kľúče boli v zapaľovaní,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Keď duchaprítomný muž otvoril dvere, zistil, že vodič leží na volante a vedľa na sedadle spolujazdca videl rozhádzane fľaše alkoholu, preto okamžite zavolal políciu. „Po príchode hliadky bol vodič identifikovaný a podrobený dychovej skúške. Výsledok dosiahol hodnotu 3,73 promile,“ informovala J. Ligdayová. Ako dodala, vodič bol obmedzený na osobnej slobode a umiestnený do cely policajného zaistenia.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!