Hráči FK Soľ zrušili Sabinovčanom impozantnú domácu sériu

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Pri pohľade na výsledky 1. kola IV. ligy, skupina Sever zaujalo najviac víťazstvo FK Soľ na pôde MFK Slovan Sabinov. Pri výhre 2:1 bol streleckým hrdinom zverencov trénera Radoslava Homoľu útočník Jakub Bandoľa.

MFK Slovan a FK Soľ bojovali v uplynulej sezóne do posledného kola na opačných frontoch. Kým domáci boli v hre o postup, hostí zamestnávala záchranárska misia.

Sabinovčania navyše v minulom súťažnom ročníku potiahli na vlastnom ihrisku impozantnú výsledkovú sériu, pretože všetkých osem zápasov vyhrali so skóre 19:0! Ak pôjdeme ešte o sezónu ďalej, tak doma naposledy prehrali 29. septembra 2019…

Viac ako štatistiky na papieri hosťom nezahralo do kariet, že nemohli počítať so zranenými Branislavom Ihnátom s Jozefom Zubkom a tesne pred stretnutím vyradili zdravotné patálie z hry aj Slavomíra Mattu. „Do zápasu sme nenastupovali ako papierový favorit, ale vieme, aké máme zloženie nášho tímu s tým, že vonku dokážeme byť nepríjemní, navyše v minulosti sa nám v Sabinove herne darilo. Hoci sme nastúpili v oklieštenej zostave, v kútiku duše som veril, že domov by sme sa nemuseli vracať s prázdnymi rukami,“ reagoval smerom k očakávaniam tréner FK Soľ Radoslav Homoľa.

Sabinov vstúpil do stretnutia aktívne. Jeho hráči mali dve výborné príležitosti už v úvodnej 10-minútovke, v jednom prípade podržal hostí brankár Tomáš Petro. Soľ udrela po rýchlej akcii v 12. min., kedy parádne z 18 m trafil Jakub Bandoľa. Ani v ďalšom priebehu sa diváci rozhodne nenudili. Domáci tlačili na ofenzívnu pílu a zverenci trénera Radoslava Homoľu podnikli viacero nebezpečných kontier. „Chceli sme odolať úvodnému náporu domácich, čo sa nám aj podarilo. Kým nás prvý gól postavil na nohy, domáci znervózneli, no stále sa hral divácky zaujímavý zápas s útokmi, ktoré sa striedali na obidve strany,“ hodnotil R. Homoľa.

Slovanu sa podarilo vyrovnať vďaka Patrikovi Kolpákovi v 37. min., ale posledné slovo mali predsa len po zmene strán hostia. O zisku troch bodov v ich prospech rozhodol v 57. min. ďalšou parádnou strelou spoza šestnástky opäť J. Bandoľa. Hoci najmä v závere stretnutia Sabinovčania zvýšili útočné obrátky, vyrovnať sa im nepodarilo. „V úvode druhého polčasu sme domácich zaskočili druhým gólom a následne asi polhodinu pred koncom zápasu sa prehnal Sabinovom hustý dážď. Terén súperovi komplikoval kombinačnú hru, pričom my sme umne prehustili stred a darilo sa nám prerušovať akcie Sabinovčanov. Tí sa v záverečnej 5-minútovke dostali do niekoľkých zaujímavých situácií, no víťazstvo sme z rúk nepustili. V príprave sa nám veľmi nedarilo, no vedel som v akom zložení sme nastupovali. Okrem toho sme sa sústredili skôr na kondičnú stránku, lebo v tomto smere sme cítili po minulej sezóne rezervy, preto som výsledkom význam neprikladal. O to viac som rád, že keď už išlo v majstráku do tuhého, hráči sa zomkli a pristúpili k zápasu zodpovedne,“ zdôraznil R. Homoľa.

Ako býva zvykom, sezóna sa rozbieha anglickým týždňom. Soľ privíta v stredu doma MŠK Slavoj Spišskú Belú. „Určite nás opäť nečaká ľahké stretnutie, pretože Spišská Belá skončila v minulej sezóne tretia. Verím, že nás výsledok zo Sabinova nakopne a budeme sebavedomejší. Dôležité bude potvrdiť víťazstvo z nedele a dokázať, že táto výhra nebola náhodná. Na dnešnom predzápasovom tréningu uvidíme, ktorí zo zranených hráčov budú môcť nastúpiť, ale zásadné pre mňa je, že sme si dokázali, že sa o úspešný výsledok dokážeme popasovať s každým súperom,“ zdôraznil R. Homoľa.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!