Hokejbaloví juniori Vranova zdolali majstrovské Košice!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Hokejbaloví juniori MŠK HMHK bauska. Vranov vyhrali tretí zápas za sebou. V sobotu sa predstavili na pôde aktuálneho majstra HBC Košice, ktorý mal dovtedy stopercentnú bilanciu, ale zverenci trénera Branislava Štefana potvrdili víťazstvom 4:1 skvelú formu v úvode sezóny.

Vranovčania do metropoly východu nepricestovali v kompletnom zložení, ale o to viac vyznela sila širokého kádra, ktorým momentálne juniori MŠK HMHK bauska. disponujú.

Hostia postavili svoju taktiku na zodpovednom a disciplinovanom výkone v defenzíve, vďaka čomu držali súpera na dištanc a naopak sami vyrážali do rýchlych kontier, plus boli efektívni aj v presilových hrách.

Už v prvej tretine sa hráči Vranova presadili strelecky dvakrát a v ďalšom priebehu natiahli skóre na 4:0. Domáci síce v tretej tretine zvýšili obrátky a dočkali sa i presného zásahu, no na výborne hrajúceho súpera to nestačilo. „Hoci sa chlapci viezli na pozitívnej vlne, musím ich pochváliť za to, že nepodľahli eufórii a počas celého zápasu trpezlivo plnili taktické pokyny,“ zdôraznil tréner MŠK HMHK bauska. Vranov Branislav Štefan, ktorý ako hráč pôsobí v extraligovom Svidníku a práve za výkony v jeho drese bol vyhlásený za Hráča mesiaca september.

Vranov prehral v úvodnom kole u lídra súťaže Spišskej Belej 0:2, no v ďalších troch vystúpeniach už iba vyhrával. Doma zdolal Martin 5:0, Zvolen 3:2 a hráči potvrdili výbornú hernú fazónu aj v Košiciach. Tréner B. Štefan ocenil pracovitosť hráčov, ktorí nastupujú taktiež v seniorskej 3b Prešovskej hokejbalovej lige a spomínanom Svidníku, kde zbierajú mimoriadne cenné skúsenosti. „Prácou a trpezlivosťou sa chlapci posúvajú na úroveň, kedy dokážu hrať vyrovnanú partiu aj proti tímom z vrchnej časti tabuľky. Spolu s Tonom Ajbenom nás teší, že nám dôverujú a rešpektujú cestu, ktorú sme pre nich zvolili. Sami môžu vidieť, že to prináša ovocie, preto naše momentálne postavenie v tabuľke nie je náhodné. Na druhej strane musím povedať, že súťaž je ešte len na začiatku, ale ideme za našim cieľom, pričom veríme, že si tieto naše pozície udržíme až do konca základnej časti,“ uviedol B. Štefan.  

Hokejbalová Extraliga juniorov
HBC Košice – MŠK HMHK bauska. Vranov 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Góly:
Cifranič (Majerník, Kundrát) Ladomirjak (Pagáč), Kundrá (Cifranič), Kundrát (Adamek, Majerník).
Zostava Vranov: Cmar – Cifranič, Fekete, Pjončák, Dzurinová – Kundrát, Majerník, Andrejčík, Adámek, Pagáč, Ladomirják, Pivovarník.

Tabuľka – Extraliga juniorov

1. MŠK Spišská Belá     6    4    0    0    2    16:9    12
2. HBC Košice     4    3    0    0    1    21:10    9
3. MŠK HMHK bauska. Vranov     4    3    0    0    1    12:5    9
4. ŠK 98 Pruské     4    3    0    0    1    9:8    9
5. HBC Double Team Považská Bystrica    3    1    0    0    2    9:9    3
6. ŠK Bukovinka Zvolen     3    1    0    0    2    7:9    3
7. HbK ADLER Trebišov     2    0    0    0    2    3:9    0
8. HBK Medokýš Martin     4    0    0    0    4    3:21    0
 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!