Hokejbalisti Vranova zaujali počas víkendu stíhacími gólovými jazdami

Hokejbalisti HMHK bauska. Vranov majú za sebou v seniorskej Extralige víkend, ktorý sa môže pokojne zapísať do dejín. Napriek tomu, že zverenci trénera Maroša Hrica podľahli majstrovskej Považskej Bystrici 4:6 a Pruskému 3:4, fanúšikovia boli v priebehu necelých 24 hodín svedkami málo vídanej drámy.

Headlinom domáceho sobotňajšieho duelu s Považskou Bystricou bol fakt, že Vranovčania v priebehu prvých dvoch tretín štyrikrát prehrávali o gól a vždy dokázali vyrovnať! Aktuálny slovenský majster však má skúsenosti na export. V jeho kádri totiž nastúpili hneď piati majstri sveta – Buliš, Teplický, Lipták, Piják a Oravec. Zápas, v ktorom hostia predsa len naklonili misky váh definitívne na svoju stranu v záverečnej časti hry, bol po každej stránke dokonalou reklamou na hokejbal!

Extraliga, muži – 5. kolo

HMHK bauska. Vranov – HBK PROTEF Považská Bystrica 4:6 (1:1, 3:3, 0:2)

Góly: 9. Raschman (Štefan, Oščipovský), 22. Sabol (Oščipovský, Štefan), 24.Štefan (Raschman), 29. Zummer (Džamba, Maury) – 8. Teplický (Lukáč, Lipták), 21. Piják (Lipták), 23. R. Svitana (Šuvara), 27. Demáček (Oravec), 37. Demáček (Reľovský, Oravec), 39. Kundľa (Bednár, R. Svitana).

Zostava Vranov: Cmar – Marciňák, Džamba, Džupina, Zummer, V. Kundrát, Gvušč, Ajben, Dubas, Štefan, Fekete, Sabol, Cifranič, Štefkovič, Lazúr, Pánik, Raschman, Maury, Pagáč, Oščipovský, Stanislav.

Zostava P. Bystrica: Buliš – Kukučka, M. Bednár, Andráško, Bajánek, Kundľa, Bušovský, Lukáč, Reľovský, R. Svitana, Teplický, Oravec, Lipták, Piják, Šuvara, Miške, Demáček.

V nedeľu privítali vranovskí hokejbalisti Pruské, ktorého hráči viedli v polovici stretnutia 3:0. Tretí presný zásah v domácej sieti mohol byť moment, na ktorý by nie každý dokázal reagovať. Dôležité však pre ďalší priebeh bolo, že už o minútu dvihol kontaktným gólom bojovú zástavu HMHK bauska. kapitán Martin Džupina.

Finále prišlo v tretej tretine… Najskôr sa do listiny strelcov zapísal Martin Raschman a výkon Vranovčanov vygradoval vyrovnávajúcou trefou v 39. min. – brankár Jaromír Just rýchlou rozohrávkou nabil M. Džupinovi, ktorý vypálil z polovice ihriska a loptička skončila v sieti Pruského. „Jaro veľmi dobre číta hru a keď videl, že všetci hráči striedajú, hneď mi posunul loptičku dopredu. Videl som, že brankár hostí nie je v tomto zápase úplne istý, preto som aj na striedačke nabádal k tomu, aby sme viac strieľali. V tomto prípade mu navyše na modrej čiare clonil jeden z našich hráčov. Keďže sme práve striedali a pár gólov som už z polovice ihriska dal, rozhodol som sa vystreliť. Vyskúšal som to a vyšlo to,“ uviedol obranca HMHK bauska. Vranov Martin Džupina.

Na ťahu bolo Pruské, ako sa s touto situáciou vysporiada a vysporiadalo sa s ňou konštruktívne. V 41. min. sa najlepšie v skrumáži zorientoval kapitán Milan Vozár a upravil na 3:4. To stále nebolo všetko… O minútu na to sa strhla pri mantineli bitka, do ktorej sa zapojili takmer všetci hráči na hracej ploche, pričom najiskrivejšiu chlapskú pätnú výmenu ponúkli Slavomír Maury s Alanom Rusnákom. Posledný adrenalínový moment prišiel štyri sekundy pred koncom. Branislav Štefan vyhral v súperovej tretine buly a M. Džupina pálil pohotovo ako z dela! „S Braňom máme nacvičenú kombináciu, kedy vyhrá pre mňa buly a ja strieľam. Škoda, že som trafil protihráča do päty, lebo inak si myslím, že by to bol gól. Brankár loptičku vôbec nevidel a nestihol by zareagovať,“ vysvetľoval M. Džupina.

Po víkende platí, že Vranov doma ešte v aktuálnej sezóne nebodoval. Proti Považskej Bystrici a Pruskému však od toho nebol ďaleko. Na jednej strane mužstvo hneď niekoľkokrát pri nepriaznivom stave ukázalo charakter, na strane druhej to na úspešnejší výsledok nestačilo. „Mrzí nás to, lebo do zápasu s Pruským sme vôbec nenastúpili tak, ako sme si povedali v šatni. Hrali sme na štyri útoky s tým, že budeme behať a súpera napádať. Napriek tomu sme sa počas prvých troch minút poriadne nedostali k loptičke, lebo hostia nás zatlačili. V každom prípade sme chceli vyhrať, no body nám utiekli, preto nás to mrzí. Väčšinou dávame góly jeden útok a potrebujeme, aby sa presadzovali aj ďalší. Musíme sa z toho poučiť! Dúfam, že sa to v nasledujúcich zápasoch zlepší,“ dodal na záver M. Džupina.

Extraliga, muži – 6. kolo

HMHK bauska. Vranov – ŠK 98 Pruské 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Góly: 26. Džupina (Štefan), 34. Raschman (Oščipovský, Štefan), 39. Džupina (Just) – 2. Valášek, 20. Vozár (Balga, Cíbik), 25. Cíbik (Balga), 41. Vozár (Cíbik).

Zostava Vranov: Just – Sabol, Ajben, Cifranič, Štefkovič, Marciňák, Džupina, Fekete, Lazúr, Pánik, Raschman, V. Kundrát, Pagáč, Maury, Oščipovský, Stanislav, Zummer, Dubas, Gvušč, Štefan, Džamba.

Zostava Pruské: Suchomel – Tichý, Greguš, Valášek, P. Pagáč, Satina, Rehák – Rusnák, Bielik, Cíbik, Balga, Vozár, Šatka, Magut, Čerepan.