Hokejbalisti Vranova snívajú o extraligovom semifinále

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Hokejbalisti MŠK HMHK bauska. Vranov postúpili v premiérovej extraligovej sezóne do play off. Ich súperom v štvrťfinále bude HBK Bukovinka Zvolen. Tréner Vranovčanov Branislav Štefan si pred koncom základnej časti odskočil do americkej Philadelphie, kde sa v drese Los Angeles Barons predstavil na otvorených Majstrovstvách Severnej Ameriky v hokejbale.

Hokejbaloví juniori Vranova obsadili v základnej časti 5. miesto, ktoré im garantuje premiérový postup do play off. Hoci sa zverenci trénera Branislava Štefana rozbiehali pomalšie, v závere jesennej časti a potom aj v jarných odvetách vychytili výbornú formu, vďaka ktorej kolo po kole vystúpali v tabuľke na pozíciu zaručujúcu „katapult“ do štvrťfinále. „Hoci sme si pred sezónou dávali postup do play off ako cieľ, predsa len ho považujem za úspech, pretože sa nám podarilo preskočiť mužstvá, ktoré pôsobia v Extralige už niekoľko sezón. Chlapci poctivo makali a výsledok sa dostavil. V jeseni sme trénovali dvakrát do týždňa, v zime sme sa stretávali dokonca trikrát, pričom okrem ihriska sme makali aj posilňovni a v STD Aréne sme využívali stickhandling. Toto všetko nám dovolilo konkurovať súperom, ktorí hrajú hokejbal oveľa dlhšie,“ uviedol tréner MŠK HMHK bauska. Vranov Branislav Štefan.

Hokejbalisti Vranova snívajú o extraligovom semifinále
Partia Slovákov pomohla Los Angeles Barons k triumfu v B-divízii.

Súperom Vranova bude HBK Bukovinka Zvolen. Fakt, že v základnej časti si obidva tímy podelili po jednom víťazstve, sľubuje vyrovnanú a dramatickú sériu. Doma vyhrali naši hokejbalisti 3:2 po samostatných nájazdoch a pod Pustým hradom bez viacerých opôr v zostave prehrali 2:5. Dodáme, že štvrťfinále sa hrá na dva víťazné zápasy. V sobotu (6. apríla) je prvý duel na programe vo Zvolene a o deň na to sa odohrá odveta vo Vranove. „Zvolen je nevyspytateľným mužstvom, ale som presvedčený, že mu budeme viac ako vyrovnaným súperom. Na rozdiel od nášho posledného vzájomného zápasu už nastúpime v kompletnom zložení, preto vidím šance 50 na 50. Verím, že cez víkend sa nám podarí minimálne jedno stretnutie vyhrať a vo štvrťfinále sa pre nás sezóna neskončí,“ reagoval B. Štefan.


Los Angeles Barons sa stali víťazmi B-divíze a Branislava Štefana vyhlásili za MVP.

Tréner vranovských hokejbalových nádejí Branislav Štefan nezbiera úspechy iba na lavičke v pozícii kouča, ale darí sa mu aj ako hráčovi. So Svidníkom postúpil do play off seniorskej Extraligy a okrem toho si zahral na otvorených Majstrovstvách Severnej Ameriky v hokejbale, keď prijal pozvanie Mareka Skošnika do tímu Los Angels Barons. Hralo sa v troch halách vo Philadelphii a keďže na rozdiel od Slovenska boli pravidlá vo viacerých bodoch menej striktné, nasadenie na ihrisku bolo o to vyššie. Tímy najskôr absolvovali „základnú časť“ a po nej sa rozdelili do dvoch divízii. „Baróni“ si zahrali v B-divízii a práve tam zažiarila hviezda B. Štefana naplno. Člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie si pripísal na konto bilanciu 2 + 7 a bol vyhlásený za MVP. „Zo začiatku sme si museli zvykať na trošku iné pravidlá. Keď napr. loptička opustila ihrisko nad plexi, kde bola sieťka, ale vrátila sa naspäť do hry, hralo sa ďalej. Niektoré ostré súboje by sa na Slovensku pískali, no tam to bolo o čosi benevolentnejšie. Taktiež novinkou bolo, že zakázané uvoľnenie platilo až z obrannej modrej čiary. Myslím si však, že sme sa s tým nakoniec celkom dobre vysporiadali a schuti si zahrali,“ dodal s úsmevom B. Štefan.
 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!