Hokejbalisti Vranova si vyskúšali v príprave aj taekwondo

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Hokejbaloví juniori MŠK HBK bauska. Vranov sa v sezóne 2018/2019 predstavia premiérovo v juniorskej Extralige. Tím pod vedením trénera Branislava Štefana začal s prípravou posledný júlový víkend. V súťaži s deviatimi účastníkmi pokukujú Vranovčania po play off.

Vranovskí juniori odštartovali prípravu na seniorskom turnaji v Košiciach – Šaci, kde obsadili 5. miesto. Ďalšou zápasovou previerkou pre nich bol memoriál Harry Cup v Hanušovciach nad Topľou s konečnou bronzovou priečkou. „Niekoľkým juniorom sme dali šancu už na Vranov Cupe, aby videli, že mužský hokejbal je po taktickej, aj fyzickej stránke na o dosť vyššej úrovni. Vďaka týmto konfrontáciám sme však zistili, na čom môžeme stavať a zároveň kde máme rezervy,“ uviedol tréner juniorov MŠK HBK bauska. Vranov Branislav Štefan.

Hokejbalové nádeje Vranova zarezávajú v rámci prípravy trikrát v týždni. Kým jeden tréning je venovaný kondícii a druhý technickým zručnostiam, hráči si mohli vyskúšať aj inovatívne metódy. „Dvakrát sme boli v Prešove u trénera taekwonda, s ktorým pracovali na sile a kondícii. Raz sme boli v košickej B&R Stickhandling hokejovej škole, v ktorej sme sa zamerali na streľbu a individuálnu techniku. Ak chceme chlapcov posúvať hokejbalovo ďalej, musia ich tréningy baviť a k tomu nám napomáhajú práve i takéto moderné formy,“ vysvetľoval B. Štefan.

Napriek tomu, že počasie v minulých týždňoch lákalo skôr k vode, ako na horúci asfalt na hokejbalovom ihrisku, zverenci B. Štefana s tréningovou morálkou a prístupom k povinnostiam problém nemajú. „Chlapci sú nastavení tak, že sa dokázali cez horúčavy prehrýzť. Hoci príjemné to nebolo nikomu, s ich prístupom som spokojný o to viac, že nie všetci sú Vranovčania a musia dochádzať. Samozrejme, medzi cvičeniami sme nechávali dlhšie pauzy a kládli dôraz na pitný režim, aby mohli odmakať to, čo sme si naplánovali, na sto percent,“ dodal B. Štefan.

Prvý zápas odohrá Vranov v Extralige 8. septembra v Pruskom. Keďže z deviatich účastníkov postupuje do play off najlepšia šestka, hráči MŠK HBK bauska. by v nej radi nechýbali. To však nie je pre nich jediná motivácia… „Postup do play off by som definoval ako super cieľ, ale na druhej strane nie je nereálny! Chlapci už nejaké skúsenosti predsa len majú, či už zo sústredenia z Plzne, kde si zahrali s kanadským Vancouverom alebo z viacerých seniorských turnajov, preto verím, že ich dokážu v Extralige využiť. Zároveň sám hrám najvyššiu súťaž vo Svidníku a budeme sa baviť i o tom, aby naši najlepší chlapci dostali príležitosť aj medzi mužmi,“ pripomenul B. Štefan.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!