Hokejbalisti Vranova si na sústredení vyskúšali „výživné“ výbehy do vrchu

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Nová hokejbalová sezóna sa pre HMHK bauska. Vranov začína v nedeľu. Juniori, ktorí obhajujú postup do semifinále, privítajú doma v 1. kole Medokýš Martin. Hneď po ich stretnutí sa v generálke pred historickou premiérou v Extralige predstaví proti HBC Košice seniorské A-mužstvo.

Hokejbalisti Vranova nastavili v minulej sezóne latku vysoko a v aktuálnom súťažnom ročníku ju rozhodne nebudú chcieť podliezť. S víziou tohto cieľa absolvovali predsezónne sústredenie v lyžiarskom stredisku Drienica v sabinovskom okrese, ktorého sa zúčastnili reprezentanti všetkých vekových kategórii v klube. Tréner A-mužstva HMHK bauska. Vranov Maroš Hric kládol v tréningovom pláne dôraz predovšetkým na kondíciu, výbušnosť, rýchlosť a obratnosť. Po náročnej zaberačke si hráči dopriali aj regeneráciu, a zaslúžili si ju. Ak si chcete pre lepšiu ilustráciu predstaviť, koľko potu nechali v Drienici, dajte si do Googlu Red Bull 400 Štrbské Pleso. Ak to prispôsobíte adekvátnej mierke, dostanete presný obraz o „výživných“ výbehoch… „Keď som si bol pozrieť prostredie, kopec, o ktorom hovoríte, ma zaujal ako prvý, no nikto nepovedal na záťaž ani slovo. To, čo som chcel, aby hráči odtrénovali, všetci zmakli. Hoci sme sa snažili pripraviť tréningy pre všetky vekové kategórie, nakoniec som zistil, že chlapci medzi sebou rozdiely nerobili. Každý išiel v rámci vlastných možností naplno a dal do toho viac ako sto percent,“ pochválil prístup hráčov tréner A-mužstva HMHK bauska. Vranov Maroš Hric.

Hoci vranovskí „áčkari“ mali odohrať extraligovú premiéru 26. septembra proti Vrútkam, zápas bol na žiadosť hostí preložený. Zverenci trénera M. Hrica sa budú na súťažný štart pripravovať na domácom ihrisku, pričom na generálku si pozvali HBC Košice. „Tréningy už budú teraz viac herné. Budeme skladať dvojice, trojice a pracovať na tom, aby sa chlapci zohrávali. Kostru mužstva s 23 hráčmi, plus brankármi máme viac-menej uzavretú, no zároveň sú ešte otvorené príchody niektorých hráčov, ktorí majú iné pracovné, či športové povinnosti,“ dodal M. Hric.

Kompletnú fotogalériu zo sústredenia od Juliány Cmarovej nájdete na FB stránke HMHK bauska. Vranov.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!