Hokejbalisti Vranova otočili výsledok z 0:2, historický zápis M. Cifraniča

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Hokejbalisti HMHK bauska. Vranov odohrali premiérový zápas v seniorskej Extralige. Ich súperom bol HBK Kométa Vrútky, majster Slovenska zo sezóny 2017/2018 a semifinalista ostatných dvoch ročníkov. Hrdinom domácich sa pri víťazstve 3:2 stal autor historicky prvého gólu obranca Matúš Cifranič, ktorý minútu pred koncom pridal aj asistenciu na víťazný strelecký zápis.

Vranovčania mali odohrať vzájomný duel s Vrútkami 26. septembra. Keďže išlo o historicky prvý zápas v seniorskej Extralige, klub pripravoval viacero promo aktivít. Jednou z nich mal byť spoločný plagát s MFK Vranov, ktorý v rovnaký deň privítal doma MFK Slovan Giraltovce. Motto bolo – Spája nás rovnaká vášeň pre hru… Spájajú nás rovnakí fanúšikovia…!

Hostia však požiadali o preloženie stretnutia a dohoda tímov padla na 4. október. Napriek tomu, že v priebehu týždňa to vyzeralo so športovým víkendovým programom všelijako, predsa len sa hralo. Na situáciu, kedy (zatiaľ) v hľadisku nemôžu byť fanúšikovia, zareagoval HMHK bauska. live streamom. A bolo sa na čo pozerať…!

Vrútky boli v prvej tretine ofenzívnejším tímom. Do vedenia sa dostali v 5. min., keď desať sekúnd pred koncom trestu Jakuba Havrilčáka využil presilovku Dominik Dadaj. V 14. min. napriahol kapitán Matej Zeman a hostia viedli 2:0.

Od druhej tretiny sa domáci pustili so skúsenejším súperom do otvorenej hokejbalovej partie a vo vlastnom oslabení zavelil k obratu v 17. min. Matúš Cifranič, ktorý vzal zodpovednosť na seba rutinérskym spôsobom.

Loptičku získal výborným obranným zákrokom na polovici ihriska, po zrazenej strele si ju vybojoval naspäť, ustál aj chlapský súboj, obkrúžil bránu a pomedzi betóny Mateja Bolibrucha skóroval. Mimochodom, tento talentovaný ofenzívny obranca je expertom na góly s prívlastkom historické. Práve on totiž skóroval ako prvý aj v sezóne 2018/2019 pri premiére Vranova v Extralige juniorov. „Súperov útočník si pýtal prihrávku. Prečítal som ho, predskočil a už som bol na modrej čiare, preto som pokračoval do tretiny. Prvú strelu mi hostia zblokovali, ale mal som aj trošku šťastia, pretože loptička sa opäť odrazila ku mne. Zatiahol som ju poza bránu a keď som sa s ňou vracal, čakal som na vhodný moment, kedy by som mohol vystreliť. Keďže na našej plastovej podložke majú strely rýchlejší sklz, nahodil som loptičku na bránu a len som už videl, ako sa vlní sieť. Poďakovať sa však chcem aj spoluhráčom, ktorí mi odblokovali a odtiahli súperových hráčov, vďaka čomu som mal viac priestoru,“ opísal prvý gólový moment v podaní HMHK bauska. Vranov Matúš Cifranič.

Vranov vyrovnal hru, začal byť rovnako nebezpečný, a preto bolo jasné, že aj vďaka spoľahlivo chytajúcemu Šimonovi Cmarovi je v poslednej časti hry zarobené na drámu. Tento scenár zvýraznil ešte Filip Oščipovský, ktorý v tretej tretine potreboval iba dvanásť sekúnd na to, aby vyrovnal na 2:2. Zápas gradoval a finále prišlo v čase 43:19. Na trestnej lavici sedel Peter Čipkala. M. Cifranič nabíjal a Jaroslav Hanes prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste! „Pri presilovkách sa spoliehame najmä na našu mimoriadne skúsenú prvú päťku na čele s Braňom Štefanom. Ak sa dostaneme na ihrisko my, chceme to hrať čo najjednoduchšie s tým, že po pár prihrávkach musí letieť strela na bránu. Nič sme teda ani nevymýšľali. Keď Jaro Hanes zachytil loptičku, dvakrát si ju s nami na krajoch vymenil a po mojej prihrávke pohotovo vypálil. Ako sa hovorí, bol to čistý priestrel,“ vysvetľoval M. Cifranič.

Heroické víťazstvo! Malo sa hrať – nehralo sa. Nevedelo sa, či sa bude hrať – hralo sa. Bez fanúšikov, ktorí by bezpochyby vytvorili skvelú atmosféru. Po prvej tretine 0:2. A potom dokonalý obrat s reštartom v oslabení a bodkou necelé dve minúty pred koncom. „Pre viacerých chlapcov to bol premiérový zápas v seniorskej Extralige, ale počas prvej prestávky padli v šatni slová, ktoré sa potom premietli do nášho podstatne sebavedomejšieho herného prejavu. Každý začal hrať to, čo nám tréner naordinoval. Máme mladé mužstvo a keďže súper točil dve päťky, očakávalo sa, že s pribúdajúcimi minútami by sme mohli ťažiť z lepšieho pohybu. Podali sme veľmi dobrý a najmä tímový výkon, postupne prišli šance a nakoniec sme to dotiahli na víťazstvo,“ reagoval M. Cifranič.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!