Hokejbal: Vranov trápil Skalicu pri power play do posledných sekúnd

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Hokejbalisti HMHK bauska. Vranov nastúpili na svoj druhý duel v seniorskej Extralige na pôde HBK Hokejmarket Skalica. Domáci za ostatných osem sezón získali dva tituly, dvakrát boli druhí a rovnako dvakrát bronzoví. V uplynulom ročníku im pri obhajobe titulu vystavil stopku v semifinále aktuálny majster z Považskej Bystrice. Nielen skalickými legendami sú trojnásobný majster sveta Milan Rampáček a majiteľ štyroch svetových titulov Jaroslav Martinusík, ktorý na MS 2019 požiadal v košickej STEEL Aréne pred finále proti Fínsku priateľku priamo na hracej ploche o ruku…

Lepšie do stretnutia vstúpila Skalica, ktorú už v 3. min. dostal do vedenia Radovan Špírek. V prvej tretine zaujala aj situácia z 12. min., kedy Šimon Cmar prikryl loptičku, Michal Holaza ho dohrával a Jaroslav Hanes sa s ním pustil do pästnej mastenice.

Druhý presný zásah pridali domáci v 16. min., kedy sa presadil Milan Rampáček. Vranovčania však proti favoritovi poctivo makali a i vďaka tomu ostával osud stretnutia pred posledným dejstvom otvorený.

V tretej tretine začal úradovať Branislav Štefan. Najskôr v 34. min. nahrával Matejovi Štefkovičovi a hoci Radovan ZelenkaPetrom Janáčom upravili na 4:1, najlepší nahrávač uplynulej extraligovej sezóny asistoval v čase 44:09 aj Martinovi Raschmanovi. Keď bol pol minúty pred koncom vylúčený David Rapant, hosťujúci tréner Maroš Hric sa rozhodol pre power play. „Korigovať výsledok sme mohli už v druhej tretine, ale v koncovke sme nepochodili a nakoniec sa nám to podarilo až na začiatku tretej. Očakávali sme, že nám kontaktný gól pomôže, ale pri buly v našom obrannom pásme sme urobili chybu a súper ju potrestal. V závere sme sa ešte rozhodli pre hru bez brankára, lebo aj toto patrí k zbieraniu skúseností. Moment, kedy sme hrali navyše presilovku mi prišiel vhodný, aby sme si vyskúšali i túto hernú situáciu,“ uviedol tréner HMHK bauska. Vranov Maroš Hric.

Vranovčania na pôde jedného z lídrov súťaže nesklamali. Po obrate proti Vrútkam z 0:2 na 3:2 zanechali sympatický dojem a najmä predviedli výkon, na ktorom sa dá v ďalších dueloch stavať. „Čakali sme veľmi ťažký zápas, čo sa nakoniec potvrdilo, pretože Skalica patrí na Slovensku k tomu najlepšiemu. Možno aj keď sme neboli kvalitatívne a herne na úrovni domácich, bojovnosťou a hlavne vďaka prístupu k zápasu sme neboli ľahkým súperom. Prehrali sme 4:2, ale myslím si, že vzhľadom na silu súpera sme nesklamali. Opäť sme nabrali ďalšie skúsenosti, ktoré budeme chcieť v ďalších stretnutiach zúročiť,“ dodal M. Hric.

HBK Hokejmarket Skalica – HMHK bauska. Vranov 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Góly: 3. Špírek (Zelenka), 16. Rampáček (Lukačovič), 35. Zelenka (Lukačovič, Rampáček), 44. Janáč (Martinusík, Muráň) – 34. Štefkovič (Štefan, Džupina), 45. Raschman (Štefan).

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!