Historické finále! Štyri tímy so šancou na titul majú po 16 bodov!

A toto bolo kolo… V znamení skvelého návratu Legiend a dokonalého obratu v podaní Stavmatu.

RAMEKO začalo duel s Legendami vo veľkom štýle. V 14. min. viedlo komfortne 3:0, no Legendy stihli ešte do konca prvého polčasu vyrovnať. Výstavným bol predovšetkým gól v podaní Patrika Ihnáta, ktorého priamy kop patril do kategórie par excellence. Rozbehnuté Legendy si preniesli pohodu aj do druhého polčasu. Dôkazom bol presný zásah Michala Leškaniča, ktorý pre nich zariadil v 27. min. dokonca vedenie 4:3. Jozef Zubko síce vyrovnal, ale v ďalšom priebehu obidvaja brankári zatiahli rolety a viacerými skvelými zákrokmi udržali remízový výsledok.

Hencovce viedli v 19. min. dokonca 4:0. Ani tento priebeh Stavmat, ktorý nastúpil bez viacerých opôr, nezlomil. Jeho hráči hrali trpezlivo a postupne začali zbierať ovocie. Oliver Varga v 44. min. vyrovnal a o ďalšie dve minúty dokonca dostal svoj tím do vedenia. Hencovciam určite nepridalo na pohode ani to, že päť minút pred koncom si pripísali na konto piaty faul a museli hrať opatrnejšie. O. Varga sa dočkal hetriku, ktorý skompletizoval v 50. min. Divákov na tribúne postavil na nohy, keď zakončoval s nádejou o ďalekonosný lob z vlastnej polovice a Stanislavovi Sotákovi prepadla lopta nešťastne do brány. Peter Kos síce ešte stihol gólovo reagovať, no Stavmat si víťazstvo po heroickom výkone ujsť nenechal.

Hráčom nielen tohto zápasu, ale celého kola bol brankár Stavmatu Jakub Hric. V jeho prípade chceme a musíme písať o hrdinskom superlatíve. Stretnutie odchytal s tým, že ho ťahal zadný stehenný sval, plus v druhom polčase si pri zneškodnení tutovky súpera nepríjemne narazil a poranil aj druhú nohu. Napriek bolestivým grimasám zápas dochytal a dochytal ho vo veľkom štýle!

Jednoznačné to nebolo ani medzi TangomSečovskou Poliankou, ktorá viedla 1:0, resp. dokázala vyrovnať na 2:2, aj 3:3. Potom však Michal Suchý predviedol niekoľko výborných zákrokov a jeho spoluhráči už pretavili svoju ofenzívnu silu do pokojného záveru.

Aby toho nebolo v tomto kole málo, aj Kanonieri viedli 3:0 a Stavbar dokázal vyrovnať na 3:3. Dve minúty pred koncom namieril presne Jozef Ritoch – 4:3. O pár sekúnd však Patrik Dudáš vyrovnal. Nakoniec sa skóre menilo predsa len ešte raz, keď 26 sekúnd pred koncom udrel gólovo Kristián Babinský.

Výsledky 8. kola

RAMEKO – Legendy 4:4 (3:3)

Góly: Zubko 2, Dvorjak, Kertis po 1 – Marhefka, Hric, Ihnát, Leškanič po 1.

Zostava RAMEKO: Petro – Hajník, Nemčík, Zubko, Košuda, Dvorjak, Kertis, Ihnát, Kopčo, Miroslav Sakala, Matta, Hric.

Zostava Legendy: Jakubek – Marhefka, Mikča, Hric, Barna, Ihnát, Leškanič, Ladomerský, Dalekorej.

***

Hencovce – Stavmat 5:6 (4:2)

Góly: Kos 2, Dzurina, Kulman, Sebastián Soták po 1 – O. Varga 3, Janok po 2, Marcinko 1.

Zostava Hencovce: Stanislav Soták – Mikita, Dzurina, Hudák, Zubko, Kmec, Kulman, Gazdík, Kovaľ, Kos, Samsely, Otrošina, Sebastián Soták.

Zostava Stavmat: Hric – Janok, Biž, Horgoš, O. Varga, Kováč, Rusnačko, Marcinko.

***

Tango – Sečovská Polianka 7:3 (3:2)

Góly: Hatala, Lupčo, Homoľa po 2, Hreha 1 – Mazar, Maľar, Jakub po 1.

Zostava Tango: Suchý – Hatala, Karas, Lupčo, Hric, Homoľa, Biž, Hreha, Šandrej.

Zostava Sečovská Polianka: Svepeš – Huďo, Marcinko, Nemčík, Rapčo, Urbánek, Mazar, Maľar, Jakub, Nemčík.

***

Kanonieri – Stavbar 5:4 (3:2)

Góly: K. Babinský, Ritoch po 2, J. Babinský 1 – Závada 2, Mika, Dudáš po 1.

Zostava Kanonieri: Dudáš – Béreš, J. Babinský, K. Babinský, Boroš, Lipkoš, Illéš, Ritoch, Soták, Hrivňák.

Zostava Stavbar: Dindák – Mika, Vasiľ, Barna, Pačuta, Orosi, Funket, Závada, Paňko, Dudáš, Vasilko.

***

ALL STARS 8. kola: Jakub Hric (Stavmat) – Oliver Varga (Stavmat), Jozef Zubko (RAMEKO), Pavol Samsely (Hencovce), Patrik Ihnát (Legendy).