Hermanovce nad Topľou: Vandali poškodili Dom nádeje, aj kríže na cintoríne

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Vandalizmus v Hermanovciach nad Topľou vyšetruje polícia ako trestný čin hanobenie miesta posledného odpočinku. Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje pre páchateľa trest odňatia slobody až na dva roky.

Ako informuje hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, zapálená bola výzdoba, ako aj ďalšie pietne predmety umiestnené pri múre Kaplnky Lurdskej Panny Márie, pričom došlo k ich zhoreniu a zároveň k poškodeniu kamenného múra. „Páchateľovi toto nestačilo a tak z ďalších osemnástich hrobov povyťahoval drevené kríže a tie vložil opačnou stranou späť na ich pôvodné miesto,“ uviedla Jana Ligdayová.

K vandalizmu v Hermanovciach nad Topľou však nedošlo iba 25. decembra, ale už i 23. decembra. Na incident reagovala aj obec Hermanovce nad Topľou, ktorá na svojej facebookovej informovala, že polícii odovzdala kamerové záznamy. Rozbiť okno a dvere na dome smútku, k tomu zapáliť ešte aj nové kompostéry, ktoré mali slúžiť všetkým v predvečer Štedrého dňa…, no ťažko sa hľadajú slová,“ citujeme zo statusu obce.

Podľa našich informácií boli vandalmi mladiství. Nech je aj tento prípad mementom a varovným príkladom nielen pre mládež, ale tiež rodičov, aby svojim deťom venovali viac pozornosti, vrátane toho, akých priateľov alebo stránky sledujú na sociálnych sieťach, kde často dochádza k vmanipulovaniu k skutkom, na ktoré potom nikto nie je hrdý a mrzia ho.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!