Gratulácia HBK Raccoons Vranov! V konkurencii 27 tímov skončili bronzoví

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Winners Summer Cup v Bošanoch patrí medzi najväčšie hokejbalové turnaje na Slovensku. V rámci jubilejného 10. ročníka sa na ňom premiérovo predstavili aj hráči HBK Raccoons Vranov. Predovšetkým v play off si siahli na dno svojich síl a odmenou pre nich bolo konečné 3. miesto.

O tom, že ide o prestížne podujatie na hokejbalovej mape svedčí fakt, že tento rok sa prihlásilo 27 tímov z celého Slovenska. „Na turnaj Winners Summer Cup v Bošanoch som sa tešil asi zo všetkých absolvovaných turnajov najviac. Bol pre mňa, a určite aj pre ostatných chalanov, istým spôsobom výnimočný, pretože sa hralo na podstatne menšom ihrisku vo formáte 4 na 4. Dnes už poznáme hokejbal úplne iných rozmerov, ktorý sa hrá na väčšom ihrisku a vo formáte 5 na 5, v ktorom sme odohrali všetky ostatné turnaje. Na žiadny turnaj neprichádzam s veľkými očakávaniami a snažím sa tak usmerniť aj ostatných chalanov. Ku každému zápasu na turnaji treba pristupovať zodpovedne, hrať svoju hru a dať zo seba maximum. Myslím si, že tento turnaj ukázal, že sme boli nastavení správne,“ uviedol kapitán HBK Raccoons Vranov Marek Jenča.

V základnej časti obsadili Vranovčania 2. miesto. Pre play off sa vytvorila tabuľka so šestnástimi postupujúcimi tímami s tým, že proti sebe nastupovali podľa poradia. Raccoons obsadili 13. pozíciu a v osemfinále vyzvali štvrté nasadené mužstvo HBK Kladivári. „Trinásta priečka síce nebola nič moc, ale z takejto pozície už neviete klesnúť, len sa dostať vyššie a my sme boli odhodlaní spraviť pre to maximum, čo sa aj stalo,“ začal gradovať rozhovor M. Jenča.

Po víťazstve 5:2 a postupe medzi najlepšiu osmičku čakali na Vranov domáce Bošany. Pred dokonalou fanúšikovskou kulisou sa na hracej ploche diali parádne veci… „Bolo to naozaj niečo neuveriteľné! Chalani, ktorí si okúsili aj reprezentačné turnaje rozmýšľali, či už vôbec niekedy hrali pred takou veľkou diváckou kulisou. Mužstvo z Bošian hnali za víťazstvom skvelí fanúšikovia a samozrejme aj kvalitní hráči. Myslím si, že tento zápas priniesol všetkým to, čo od tohto zápasu očakávali – góly, emócie a hlavne napínavý záver zápasu. Ešte 10 sekúnd pred koncom sme prehrávali 1:2. Sedem sekúnd pred koncom sme predsa len vyrovnali a vynútili si tak samostatné nájazdy, v ktorých sme domáce mužstvo porazili a s veľkou emóciou sa tešili z postupu medzi štyri najlepšie tímy na turnaji,“ opísal štvrťfinále M. Jenča.

Hoci semifinále s postupom najvyššie nasadenej Nitry malo hladký priebeh, nič to nemení na tom, že Raccoons deleným 3. miestom s Iskrou Partizánske zanechali vynikajúci dojem. Ich výkony podčiarkla a zvýraznila nominácia Matúša Cifraniča do All Stars turnaja. „Semifinále malo bohužiaľ hladký priebeh pre nášho súpera, čo nás určite mrzí, ale osobne si myslím, že sa vôbec nemáme začo hanbiť. Tento turnaj ukázal, že stále máme, čo zlepšovať, že musíme tvrdo na sebe makať a hlavne sa baviť hokejbalom. Myslím, že všetci chalani si tento turnaj užili naplno, dali zo seba maximum hokejbalového umenia, dobre sa zabavili, vytvorili skvelú partiu na ihrisku aj mimo neho a vzorne reprezentovali naše mesto, začo im patrí obrovská vďaka,“ dodal M. Jenča.

Výsledky v základnej časti:

Citrusia Bratislava – HBK Raccoons Vranov 2:4, góly: Marek Jenča 3, Martin Zummer.

HBK Raccoons Vranov – CSKA Púchov 1:1, gól: Martin Zummer.

ŠK Harvard legendy – HBK Raccoons Vranov 2:0.

Osemfinále:

HBK Kladivári – HBK Raccoons Vranov 2:5, góly: Ján Mikita, Dávid Piško , Matúš Cifranič, Marek Jenča, Matej Štefkovič.

Štvrťfinále:
HBK Bošany – HBK Raccoons Vranov 2:3sn, gól: Marek Jenča, Samuel Lazúr. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Matúš Cifranič.

Semifinále:

No Name Nitra – HBK Raccoons Vranov 7:0

Zostava HBK Raccoons Vranov: Šimon Cmar – Matúš Cifranič, Matej Štefkovič, Martin Zummer, Samuel Lazúr, Dávid Piško, Miroslav Verba, Ján Mikita, Tomáš Žolna, Marek Jenča, Adrián Baran.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!