Gólová prestrelka v N. Hrušove, aj Čiernom. Z. Cigán vyzval C. Ronalda

Na regionálnych trávnikoch sa v zápasoch mužstiev z vranovského okresu opäť diali futbalové veci. Na prvé miesto musíme dať duel Žipov-Čierne – Zámutov. Šesť gólov, z toho dva v nadstavenom čase a hrdinovia Zdenko Cigán, či na druhej strane Sebastián Soták so striedajúcim Jozefom Sivákom, ktorý za dvadsať minút stihol skórovať, aj vymyslieť fantastickú gólovú prihrávku.

IV. liga, SEVER – TABUĽKA

Nižný Hrušov – Kežmarok 3:3 (2:2)

Nováčik z Kežmarku gólovo divoké výsledky na ihriskách súperov priťahuje. Po remíze 4:4 v Demjate získal ďalší bod za remízu 3:3 aj v N. Hrušove. Domáci nevyhrali piate stretnutie v rade a mementom musí byť aj najviac – 22 – inkasovaných gólov.

Napriek tomu, že Hrušovčania nastupovali na stretnutie odhodlane, do kariet im nezahral rýchly inkasovaný gól z penalty, ktorému predchádzala debata hlavného rozhodcu s asistentom, či to bol vôbec faul a či sa situácia odohrala pred alebo v pokutovom území.

Domácich tento moment nezlomil, pretože Horský s Kotľárom, ktorý parádne obalil spoza šestnástky, za štvrťhodinu výsledok otočili. Defenzívu N. Hrušova sme nespomínali náhodou. V 25. min. totiž domáci, napriek tomu, že boli vo vlastnom pokutovom území  v prečíslení, nedokázali zabrániť skórovať Miliutinovi.

Aj úvod do druhého polčasu vyšiel lepšie Kežmarčanom, čo v 48. min. zariadil Fejerčák. Výborný futbal, pod ktorý sa podpísali obidve mužstvá pokračoval a v 54. min. do tretice vyrovnal Š. Sabol.

Hoci domáci chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu a tlačili sa do zakončenia, vytúžený štvrtý gól nepridali. Keďže tri body chceli brať aj hostia, diváci videli zaujímavý futbal až do záverečného hvizdu.

Góly: 12. Horský, 22. Kotľár, 54. Š. Sabol – 7. Fejerčák z 11 m, 25. Miliutin, 48. Fejerčák.

Zostava Nižný Hrušov: Klamár – Orosi, Marcinko, Begala, Varga, Maďarík (46. Marcinko), Polačko, Š. Sabol (67. Batrin), Kotľár, Horský (77. A. Veliký), T. Veliký.

Demjata – Soľ 1:1 (1:0)

Hráči Soli vstúpili do stretnutia sebavedomo. Mali dobrú prechodovú fázu a dostávali sa aj do šancí, no dvakrát Bandoľa, či Zubko vo výborných príležitostiach neuspeli. V závere polčasu stratili hostia v strede ihriska ľahkú loptu a situáciu hasili faulom tesne pred vlastným pokutovým územím. Priamy kop ešte skončil na žrdi, ale Šinglár sa z následnej dorážky nemýlil.

V rozkúskovanom druhom dejstve sa hostia dostávali do tempa o čosi ťažšie a hoci si vypracovali niekoľko streleckých možností, pričom po góle volalo najmä zakončenie Zubka, Demjata držala vedenie až do 78. min. Miroslav Sakala potreboval len päť minút na to, aby krížnou strelou vyrovnal.

Góly: 41. Šinglar – 78. Miroslav Sakala.

Zostava Soľ: Petro – Mihál, Dubas, Matta, Matúš Sakala, Zubko, S. Dvorjak, J. Dvorjak (60. Keresteš), Bandoľa, Ihnát, Duda(73. Miroslav Sakala).

V. liga, Vihorlatsko-Dukelská – TABUĽKA

Žipov-Čierne – Zámutov 3:3 (1:0)

Keď sme minulý týždeň písali o tom, že príchod Zdenka Cigána do kádra FK Žipov-Čierne o.z. je rovnakou udalosťou, ako návrat Cristiana Ronalda do Manchestru United, tak paralelu medzi týmito kanoniermi musíme nájsť aj dnes. CR7 otočil v stredu dvoma gólmi zápas Portugalska proti Írsku a Z. Cigán predviedol v nedeľu one man show proti Zámutovu.

Zámutovčania pôsobili najmä v prvom polčase futbalovejšie. Potenciál hostí v plnej paráde predviedol v 11. min. Ihnát, ktorý sa excelentne individuálne presadil, no vo finále narazil, a to doslova, na Verčimáka. Napriek tomu, že ich stret vyzeral hrozivo, stredopoliar Zámutova sa po pár desiatkach sekúnd postavil na nohy a hral ďalej…

V 17. min. ešte Žipaj zakončoval nad bránu. O štyri minúty však zahrával rohový kop Gordan a Z. Cigán dostal priestor, ktorý dostať nesmie, čo sa inak ako gólom skončiť nemohlo.

Po polhodine hry sa pri čiare uvoľnil Kolník a hoci sa v tomto prípade možno núkala aj prihrávka, rozhodol sa pre strelu z uhla, ktorou Verčimáka neprekvapil.

Domáci chceli v druhom polčase zvýšiť obrátky, no do ich scenára im nezahrala 52. min., keď si po Sotákovej rýchlej akcii strelil nešťastne vlastenca K. Cigán. Jeho starší bratia Miro so Zdenkom sa síce v priebehu pár následných minút dostali k zakončeniu v zaujímavých pozíciách, ale ani jeden sa o zmenu skóre nepostaral.

Naopak, ďalšia rýchla akcia vyšla zverencom trénera Petra Mražika. Po Kolníkovej prihrávke sa o obrat postaral Sivák.

Ako sa hovorí, to najlepšie na koniec… Domáci vysunuli na hrot Mattu, Z. Cigán sa stiahol viac do stredu poľa a čakalo sa, čo prinesie záver. Finále predčilo všetky očakávania!

V 87. min. si najskôr Z. Cigán spracoval na hranici šestnástky ťažkú loptu, otočil sa a pohotovou delovkou vyrovnal. 2:2 a všetci by boli po remízovom priebehu spokojní…

V druhej minúte nadstaveného času nikto pred vlastným pokutovým územím nevystúpil proti Sivákovi, ktorý fenomenálnym lobom prehodil blok pred sebou a hoci Verčimák okamžite vyštartoval proti zakončujúcemu Sotákovi, posila z Hencoviec nezaváhala.

Drvivá väčšina by išla po inkasovanom góle v 92. min. do kómy, nie však Z. Cigán. Na súperovej polovici vzal loptu pod svoje „ochranné krídla“. Zámutovčania nechceli kvôli faulu riskovať prípadnú štandardku a to ofenzívne eso Čierneho využilo naplno na prihrávku Glodovi. Ten sa vrútil do šestnástky súpera ako tank a nekompromisne povedľa Balinta z uhla vyrovnal.

Góly: 21. Z. Cigán, 87. Z. Cigán, 90.+ Glod – 52. K. Cigán (vl. gól), 78. Sivák, 90.+ Soták.

Zostava Žipov-Čierne: Verčimák – Fedor (46. Glod), Petro (46. K. Cigán), Matta, S. Čabala (56. Hlad), Ocilka, Gordan (77. Poláček), M. Čabala (56. Dvorjak, Žipaj, M. Cigán, Z. Cigán.

Zostava Zámutov: Balint – Hrivňák, Orosi, Mikča (46. Mikča), Soták, Červeňák, Kolník, Ihnát, Ovšák, Biž, Vidlička (71. Sivák).

Jasenov – Hencovce 1:0 (0:0)

Vstup do stretnutia patril domácim. Už v 2. min. sa vo výbornej príležitosti ocitol Matta, ale Soták ho vychytal. Brankár Hencoviec podržal svoj tím aj o osem minút, keď stopol Tokára. O minútu neskôr zakončovali Jasenovčania opäť a v tomto prípade hostia strelu zblokovali. Hráči Hencoviec sa postupne dostali do zápasu, začali byť futbalovejší, no Kos po Maľarovom centri minul, rovnako nemieril presne ani Hudák a po rohu hlavičkoval vedľa ľavej žrde aj O. Venceľ.

Po zmene strán sa ako prví prihlásili o slovom domáci. Tokár však po samostatnom nájazde nechal vyniknúť Sotáka. Za hostí kontrovali Jakub s M. Dzurinom, ktorí stroskotali na obetavej defenzíve súpera a O. Venceľ s Kosom neboli v zakončení presní. O osude stretnutia rozhodla situácia zo 67. min., keď Mattov center zapadol do siete. Napriek tomu, že domáci výborne bránili, Hencovčania sa predsa len dostali ešte do dvoch príležitostí, ale Kos po akcii O. Venceľa prestrelil a Hudáka stihla zastaviť obrana súpera.

Gól: 67. Matta.

Zostava Hencovce: Soták – Demčák (81. Šimko), O. Venceľ, Mikita, Valčo (46. Jakub), Zubko, M. Dzurina, Hudák, Hanusin, Maľár, Kos.

Lackovce – Vechec 1:2 (0:1)

Úvod stretnutia patril Lackovciam, ktoré mal výraznú územnú prevahu. Nováčik pracoval v defenzíve koncentrovane a keď sa domáci netešili z gólu ani zo situácie, ktorú zakončili hlavičkou, začal sa pomaly osmeľovať aj súper. Hoci dve jeho príležitosti najskôr stopol ofsajdový verdikt rozhodcov, v 23. min. dostal výbornú prihrávku Habina, v šestnástke si ešte posunul si loptu a rutinérsky zakončil.

V druhom polčase hrali zverenci trénera Jána Hajducha takticky, pričom ich vedenie mohol poistiť v tutovke zakončujúci Habina. Útočník hostí si všetko vynahradil v 86. min., kedy po brejku uložil loptu povedľa brankára. V 90. min. zahrávali domáci roh a keďže jeden z hráčov Vechca ostal vo vlastnom pokutovom území ležať, jeho spoluhráči prestali hrať, no hra prerušená nebola a Karnaj znížil na konečných 1:2.

Góly: 90. Karnaj – 23. Habina, 86. Habina.

Zostava Vechec: Petro – Leporis, Uhlík, Jachym (12. Husivarga), Hric, Adam, Veselovský, Feško, T. Mitrišin (70. Sejka), M. Habina, Hanusin (58. Sisák).

Bystré – Stakčín 3:1 (2:0)

Domáci potvrdili úlohu papierového favorita. Hráči Bystrého od úvodu aktivitou nešetrili a výsledkom bolo viacero ich výborných príležitostí. Ako prvý sa gólovo presadil v 17. min. Žipaj. V 26. min. zastavil hráč hostí strelu Tkáča rukou a zodpovednosť za pokutový kop vzal na seba najskúsenejší z domácich futbalistov Komár, ktorý penaltu rutinérsky premenil. Ku cti Stakčína slúži, že neprišiel iba brániť v hlbokom bloku, ale jeho hráči sa snažili tiež prispieť k zaujímavému priebehu ofenzívnymi výpadmi.

Obraz hry sa po zmene strán nezmenil. V 54. min. sa pri čiare presadil Ľ. Jankovič a po jeho prihrávke ako na zlatom podnose skóroval z päťky tretíkrát Tkáč. Napriek tomu, že hostia po hodine znížili, Bystré si už v ďalšom priebehu zápas neskomplikovalo a duel doviedlo bezpečne do víťazného konca.

Góly: 17. Žipaj, 26. Komár z 11 m, 54. Tkáč – 62. Buhaj.

Zostava Bystré: Paluba – Ľ. Jankovič (90. P. Pivovarník), Feč, L. Pivovarník, Tabiš (17. M. Hatala), Komár, Minár, Turcovský, Tkáč, Jozef Pivovarník, Žipaj (76. M. Jankovič).

VI. liga, ObFZ Vranov – TABUĽKA

ŠK Roma Zámutov – FK Tatran Zámutov B 3:1 (2:0)

Góly: 60. Huňák, 78. J. Feri, 79. D. Feri – 86. A. Kroka.

Sečovská Polianka – Rudlov 1:3 (0:3)

Góly: 83. P. Nemčík – 12. Katrenič, 20. Jabčanka, 26. Gritters.

POD ŠIBENOU ROMA – Kamenná Poruba 4:2 (2:2)

Góly: 11. Ferenc, 40. Fiľo, 47. Horvát, 90. Lacko – 29. Serafín, 35. Tomčák.

Sedliská – Dlhé Klčovo 4:4 (3:3)

Góly: 11. M. Polák, 20. M. Polák, 28. J. Polák z 11 m, 78. O. Murín – 13. Petričko, 23. Dzurovčin, 44. Vasiľ, 58. Petričko.

Čaklov – Sačurov 0:9 (0:4)

Góly: 21. J. Štuň, 24. D. Tokár, 27. J. Štuň, 31. D. Tokár, 65. Novický, 70. Capko, 71. J. Štuň, 78. Capko, 81. V. Štuň.