GÓL ROKA 2022: Medzi snajpermi zo slovenských súťaží nechýba ani P. Ihnát

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Stredopoliar FK Tatran Zámutov Patrik Ihnát chýbať v ankete o Gól roka 2022 nemohol. Jeho presný zásah z priameho kopu do siete Kamenice nad Cirochou bol exkluzívny. A v celoslovenskej konkurencii sa objavil plným právom.

Zápas Zámutov – Kamenica nad Cirochou bol v 10. kole VI. ligy, Vihorlatsko-Dukelská gólovou hitparádou. Už prvý presný zásah v podaní hosťujúceho Frederika Svistuna mal parádne parametre, ale Patrik Ihnát predsa len posunul strelecké umenie do dokonalosti.

V 38. min. sa postavil k priamemu kopu. Z pravej strany, v blízkosti rohovej zastávky. Plán mal jasný, nechať otvorené viaceré alternatívy. Či už pre hlavičkujúcich spoluhráčov alebo rovno skórovať. Jednoducho, ak to hráč vie kopnúť, a Patrik Ihnát to kopnúť vie, pre brániace mužstvo a najmä brankára nočná mora. Ak takto navyše trafíte v šlágri kola za stavu 0:1, musíme písať o futbalovej frajerine s absolútnym rešpektom.

„Priamy kop som chcel kopnúť na zadnú žrď s tým, aby sa lopta točila smerom na bránu. Takto je to jednoduchšie pre hlavičkujúcich spoluhráčov a pokiaľ by ju nikto z nich nezasiahol, stále ostáva nádej, že môže skončiť priamo v sieti, ak brankár nestihne zareagovať. Priznám sa, nebolo mojim prvým zámerom zakončiť tak, ako to nakoniec dopadlo. Asi v polovici letu lopty som však začal veriť, že by z toho mohol byť aj gól. Lopta letela o čosi vyššie, ako by mala a brankár bol trošku vpredu, preto som tušil, že by na ňu nemusel dosiahnuť,“ opísal gólový moment ešte v októbri Patrik Ihnát.

Za Patrika Ihnáta môžete hlasovať v ankete Gól roka 2022 na www.sportnet.sme.sk. Hlasovať môže verejnosť do 15. januára 2023.

Zostrih gólov zo zápasu FK Tatran Zámutov – FK Kamenica nad Cirochou

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!