Gesto FK Humenné, fanúšikom Vranova ponúkli vstupenky do predpredaja

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Hoci podľa predsezónneho rozpisu súťaží mal odohrať MFK Vranov dve najbližšie stretnutia s FK Noves Spišská Nová Ves a FK Humenné na domácom štadióne, odohrá ich u súpera.

Ako je známe, situáciu skomplikoval COVID-19. Na základe epidemiologického vývoja vydal Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom vo Vranove nad Topľou zákaz organizovania hromadných športových a kultúrnych podujatí v meste Vranov nad Topľou.

Toto rozhodnutie je záväzné aj pre Športovo-technickú komisiu Východoslovenského futbalového zväzu, ktorá rozhodla odohrať stretnutia Vranov – Spišská Nová Ves a dohrávku Vranov – Humenné v obrátenom poradí, čo znamená, že zverenci trénera Romana Lazúra sa predstavia na ihriskách súperov.

Aby toho nebolo málo, od 1. septembra platí plošný zákaz organizovania hromadných podujatí v exteriéri nad 1 000 ľudí. Kým štandardne v takomto počte fanúšikovia III. ligu na východe nenavštevujú, predsa len vzájomné zápasy Vranova a Humenného sú výnimkou. Pripomenieme, že minulý rok si cestu na štadión MFK našlo 1 500 divákov a i v tejto sezóne bol o vstupenky v pôvodnom termíne v predpredaji eminentný záujem.

Pokiaľ by COVID-19 nešarapatil, niet pochýb o tom, že návšteva dohrávky v Humennom by komfortne prekročila tisícku, čo znamená, že napr. fanúšikovia hostí by sa v deň zápasu nemuseli už k vstupenkám dostať. O to viac vyznieva gesto humenských funkcionárov, ktorí pre priaznivcov MFK Vranov ponúkli do predpredaja 150 lístkov. „Samozrejme, najradšej by sme boli, keby sme mohli štadión vypredať, pretože história vzájomných zápasov Humenného a Vranova, ako aj kvalita súčasných kádrov si zaslúžia kulisu a atmosféru tribún zaplnených do posledného miesta, no situáciu súvisiacu s COVID-19 ovplyvniť nedokážeme. Čo však urobiť môžeme, je preukázanie rešpektu súperovi a jeho fanúšikom. Z toho dôvodu sme im v rámci našich možností ponúkli časť vstupeniek z oficiálnej kapacity do predpredaja, aby sa nemuseli obávať, či sa v deň stretnutia na štadión dostanú,“ uviedol manažér FK Humenné Vladimír Vasilenko.

Fanúšikovia MFK Vranov si môžu vstupenky na zápas FK Humenné – MFK Vranov, ktorý sa odohrá v utorok – 1. septembra o 16.00 hod., zakúpiť od piatku – 28. augusta 2020 od 17.00  hod. v reštaurácii Jedenástka (oproti futbalovému štadiónu). Predpredaj bude ukončený v deň zápasu o 13.30 hod. Vzhľadom k tomu, že kapacita je limitovaná pre 1 000 osôb, každý sa musí preukázať platnou vstupenkou. Jej cena je 2 eurá.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!