Gang z Kamennej Poruby kradol katalyzátory v Humennom, aj vo Vranove

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Gang z Kamennej Poruby kradol katalyzátory nielen v Humennom, ale aj na sídliskách vo Vranove nad Topľou. Ak sa obvineným mužom preukáže vina, hrozí im trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Partia z Kamennej Poruby začala s krádežou katalyzátorov v Humennom, kde od 6. do 28. marca poškodili štrnásť vozidiel, pričom celková škoda bola vyčíslená na 2 300 eur. O obvinení pätice mužov za ich trestnú činnosť na humenských sídliskách informovala polícia ešte 12. apríla.

Vo Vranove nad Topľou začali vyčíňať 8. marca a do 18. marca odcudzili katalyzátory z piatich zaparkovaných osobných motorových vozidiel.  Poškodení majitelia vyčíslili škodu na cca 400 eur.

Vyšetrovanie preukázalo, že skutkov sa v obidvoch mestách dopustili piati muži z Kamennej Poruby vo veku 21, 22, 22, 23 a 28 rokov. „Všetci podozriví boli vyšetrovateľom obvinení z trestného činu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva. Stíhaní sú na slobode.  Ak sa im vina preukáže, hrozí im trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!