Gabriel Baran a Šimon Jackanič sa stali atletickými reprezentantmi SR!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Atletický oddiel MŠK Vranov patrí výchovou talentov medzi slovenskú špičku. Popri Adriánovi Baranovi a Monike Marjovovej sa zaradili ďalší dvaja talentovaní atléti.

V týchto neľahkých dňoch pre všetkých športovcov sa mladí atléti MŠK Vranov dočkali oficiálneho zaradenia do mládežníckej reprezentácie Slovenska. Gabrielovi Baranovi a Šimonovi Jackaničovi bol na základe výsledkov v roku 2020 udelený dekrét reprezentanta Slovenskej republiky podpísaný  predsedom Slovenského atletického zväzu Petrom Korčokom.

„Som rád že zväz nezabudol na výsledky mladých atlétov v minuloročnej sezóne a aj napriek tomu, že si chlapci nemohli obliecť reprezentačný dres na tradičnom medzištátnom stretnutí žiackych výberov Maďarska, Česka, Slovinska, Chorvátska a Slovenska, ktoré bolo kvôli pandémii zrušené, ich takto ocenil. Zároveň im bolo odovzdané reprezentačné oblečenie. Dúfam, že aj to bude súčasťou motivácie nielen pre nich, ale aj pre všetkých členov nášho atletického oddielu do ďalšej práce,“ hovorí tréner oddielu atletiky MŠK Vranov Jaroslav Kolcun.


Šimon Jackanič sa stal reprezentantom na základe výsledkov dosiahnutých v minulom roku.

Treba pripomenúť, že Gabriel sa v minulom roku stal dvojnásobným majstrom Slovenska v skoku do výšky (v hale 177cm, vonku 185cm) a pridal aj bronzovú medailu v hode diskom v kategórii starších žiakov. Šimonovi zase patrilo na halových majstrovstvách Slovenska 3. miesto v behu na 300m za čas 40,46s a druhé miesto a titul vicemajstra Slovenska si vybojoval vonku v behu na 800m časom 2:06,92 – taktiež v kategórii starších žiakov.

„Hoci momentálna situácia športu absolútne nepraje, dúfam že sa to čoskoro zlepší a všetci naši atléti opäť posunú svoje maximá o niečo ďalej. Zlá situácia je hlavne s podmienkami na trénovanie a taktiež je ohrozená aj súťažná sezóna,“ poznamenal J. Kolcun.


Bratia Adrián a Gabriel Baranovci počas on line diskárskeho súboja MŠK Vranov – AC Stavbár Nitra.

Asi najviac zasiahol vývoj pandemickej situácie našich reprezentantov Moniku Marjovú a Adriána Barana. Tí majú v pláne zabojovať o nomináciu na atletické majstrovstvá Európy. Ak to situácia dovolí, tie dorastenecké by sa mali uskutočniť v auguste v talianskom Rieti a muži a ženy do 23 rokov by mali súperiť v nórskom Bergene v júli. Stále je však otázne, na koľkých pretekoch sa budú dať splniť predpísané limity.

„Tak, ako sa na záver patrí, opäť by som rád poďakoval všetkým, ktorí majú zásluhu na skvelých výsledkoch našich mladých atlétov. MŠK Vranov za finančné krytie súťaží a všetkého, čo je s tým späté, za tréningové podmienky základným školám ZŠ Bernolákova a ZŠ Sídlisko II. Bez pochopenia a ústretovosti riaditeľov M. Cerulu a P. Kocáka by takéto výsledky boli skoro nemožné. To isté platí o obci Nižný Hrušov, z ktorej Adrián, Gabriel a Monika pochádzajú. Tu im starosta J. Fenčák taktiež vychádza maximálne v ústrety. Samozrejme poďakovanie patrí aj všetkým sponzorom a fanúšikom, ktorí týmto športovcom pomáhajú a tým zároveň dodávajú silu do ďalšieho tréningu,“ poďakoval sa J. Kolcun.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!