FOTOGALÉRIA: Vranovskí Býci privítali v príprave Partizan Belehrad

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Partizan Belehrad je pojmom a značkou predovšetkým vo futbalových kruhoch. Hoci hokej zatiaľ v Srbsku nepatrí medzi top športy, dlho to platiť nemusí. Dôkazom je prístup HK Partizan, ktorého talenty sú práve v týchto dňoch na sústredení v Humennom a prípravný zápas odohrali aj s HC Bulls Vranov.

Srbská mužská hokejová reprezentácia hrá aktuálne v 1B divízii majstrovstiev sveta, čo je „III. liga“. V HK Partizan Belehrad, ktorého mládežníci suverénne dominujú domácej súťaži, sa rozhodli vydať cestou výchovy vlastných talentov. Klub pred pár rokmi dokonca zrušil A-mužstvo a sústredil sa iba na mládež.

Aj ďalšie výbery Partizanu sú momentálne na sústredeniach v zahraničí, napr. v Rusku, aby zbierali skúsenosti na medzinárodnom ľade. „Piataci“ zavítali na sústredenie do Humenného a okrem dvoch zápasov s domácimi odohrali prípravný duel s HC Bulls Vranov.

V zaujímavom stretnutí zvíťazili Belehradčania 7:2. Pre hráčov na obidvoch stranách to bola bezpochyby zaujímavá konfrontácia, v ktorej nebola núdza o zaujímavé momenty. Hoci sa bavíme o mládeži, hráči a hráčky hrali vo vysokom nasadení, čo sa na túto vekovú kategóriu premietlo pod viac ako slušné tempo. Vo vyrovnanom zápase nakoniec rozhodla vyššia strelecká efektivita hráčov HK Partizan. Hoci herne ťahali Vranovčania za rovnaký koniec povrazu, predsa len v koncovke boli produktívnejší hostia zo Srbska.

HC Bulls Vranov – HK Partizan Belehrad 2:7 (0:2, 1:3, 1:2)

Zostava HC Bulls Vranov: Jaroslav Andrejco, Kristián Baľo, Tomáš Capcara, Boris Cerula, Lukáš Cerula, Andreas Demčák, Daniel Demčák, Tobias Gabriel Janok, Gabriela Lačná, Matúš Lakatoš, Jaroslav Micko, Marko Nemčík, Oliver Oravec, Adam Pačuta, Erik Sabol, Jozef Ščerba, Martin Tirita, Frederik Vanko. Tréner: Ján Novák.

FOTOGALÉRIA HC Bulls Vranov – HK Partizan Belehrad:

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!