FOTOGALÉRIA: Víťazstvo bratov Baranovcov neušlo ani pozornosti RTVS

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

On line diskársky súboj MŠK Vranov – AC Stavbár Nitra vyhrali bratia Adrián a Gabriel Baranovci, ktorí Samuela Kováča s Jaroslavom Gregušom zdolali v súčte metrov 502,83:474,08. Z pohľadu slovenskej (a nielen slovenskej) atletiky je pozitívom, že prostredníctvom live streamu ich virtuálne sledovala aj početná fanúšikovská partia. Dodáme, že priamy prenos strihal a moderol Vranovčan Stanislav "Standy" Soták. 

Každý z atlétov mal šesť pokusov. Aďo a Samo hádzali dvojkilovým mužským diskom, Jaro 1,75 kg vážiacim juniorským a Aďov 14-ročný mladší brat Gabo kilovým žiackym. Do konečného výsledku sa spočítali nahádzané metre. 
 
S myšlienkou otestovať si formu prostredníctvom virtuálnych pretekov prišiel Adrián Baran, ktorý v rozhovore pre našu redakciu priznal, že všetci štyria si chcú v prvom rade schuti zahádzať a i takýmto spôsobom spropagovať atletiku. O skvelom prome píšeme kvôli tomu, že o video z tohto súboja prejavila záujem pre reláciu Góly – Body – Sekundy aj verejnoprávna RTVS!
 
Hoci od začiatku bol výsledkový priebeh na diaľku tesný, v atletickom areáli ZŠ Sídlisko II. vo Vranove nad Topľou vládla medzi jednotlivými pokusmi uvoľnená atmosféra. Zverenci trénera Jaroslava Kolcuna si kontakt s diskom užívali a o ich pohode svedčí aj Gabrielova poznámka smerom k Adriánovi po vyhlásení oficiálnych výsledkov. „Pozývaš,“ bavil sa na bratov účet Gabriel Baran.
 
Všetko však nasvedčuje tomu, že s najväčšou pravdepodobnosťou iba pri jednom on line súboji neostane. „Chcem sa vám, chlapci, poďakovať, že ste prijali túto výzvu. Pokiaľ by ste chceli odvetu, sme jej otvorení,“ usmieval sa do kamery na kamarátov v Nitre Adrián Baran. „Samozrejme, veľmi radi si to zopakujeme,“ nenechali sa na druhej strane dvakrát ponúkať Samuel Kováč a Jaroslav Greguš. 
 
FOTOGALÉRIA: 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!