FOTOGALÉRIA: Stropkoviani a Vlasta Mudríková rozdávali radosť

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Stropkoviani a Vlasta Mudríková rozdávali muzikou radosť. Vo vypredanej sále kultúrneho domu v Nižnom Hrušove si získali každého, kto prijal pozvanie na ich spoločný koncert.

Stropkoviani sa rozlúčili so starým rokom sériou troch koncertov. V Nižnom Hrušove bola ich exkluzívnym hosťom speváčka a heligonkárka Vlasta Mudríková. Dve hodiny na pódiu vyplnili dokonalou harmóniou.

Stropkoviani si dali na záležať na vizualizácii, aj dramaturgiu. Či už pásmo vianočných piesní alebo ich najväčšie hity spájali nenútenou konverzáciou s publikom. Na scéne sú 10 rokov a z ich prejavu bolo evidentné, že každého, kto príde na ich koncert, si vážia a tešia sa z toho, že môžu hrať pre ľudí.

S eleganciou a šarmom jej vlastným pridala nezameniteľným spôsobom svoj diel k absolútnemu zážitku Vlasta Mudríková. Rodáčka zo Skalitého predstavila aj piesne zo svojho nového albumu Ave Mária, ktoré navyše vypointovala pútavými príbehmi, čím úprimne zvýraznila duchovné čaro doznievajúcich najkrajších sviatkov v roku.

Muzikanti môžu vtedy povedať, že ich koncert vygradoval, keď si ľudia vypýtajú prídavok a zo sály ich treba „vyháňať“. Stropkoviani a Vlasta Mudríková môžu povedať, že ich koncert vygradoval. Od „svetelnej šou“ s mobilnými telefónmi, cez spevácku spoluprácu pri piesni Takého Janíčka až po zbor pri Tichej noci, svätej noci.

Stropkoviani a Vlasta Mudríková zanechali v Nižnom Hrušove hlbokú muzikantskú, ale aj ľudskú stopu. S bezprostrednou ľahkosťou dokázali inšpirovať k tomu, aby sa publikom pri piesňach s hlbšími textami zamyslelo, no naplno rozbalili aj spontánnu zábavu, keď nechali na chvíľu zabudnúť na rôzne životné križovatky.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!