FOTOGALÉRIA: Šláger Humenné – Vranov rozhodol rozdielový Roland Černák

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V kolektívnych športoch je cesta za úspechom vždy ľahšia, ak máte v mužstve rozdielového hráča. FK Humenné ho v dohrávke 4. kolo proti MFK Vranov malo. Roland Černák dva góly dal a na treťom mal leví podiel. Hosťom nehralo do kariet ani to, že už v prvom polčase museli opustiť hraciu plochu pre zdravotné patálie Marek Mihok s Jakubom Strakom. Napriek tomu, že Vranovčania mali v niektorých fázach nádejné úseky, pravdou ostáva, že súpera siahnuť si hlbšie do rezervoára síl neprinútili. Naopak domáci zvládli toto stretnutie rutinérsky, vrátane efektivity v koncovke v momentoch, kedy sa lámal zápas.

Úvod stretnutia sa niesol v opatrnom duchu. Vranovčania síce dokázali vytlačiť hru na súperovu polovicu, ale v ofenzíve veľa vody nenamútili. Prvá príležitosť patrila domácim. V 15. min. si naviedol loptu od autovej čiary smerom dovnútra ihriska ČernákKapraľ mal s jeho delovkou plné ruky práce.

V 22. min. sa najskôr dostal pri rozohrávke do zložitej situácie Kapraľ a hoci Kozel po sklze upratal loptu do autu, Humenčania ukázali vzápätí v ofenzíve inštinkt predátorov. Tréner MFK Roman Lazúr avizoval striedanie zraneného Mihoka. Pokiaľ ho rozhodcovia stihli medzi sebou odkomunikovať, domáci vrátili v sekunde loptu do hry. Havrila si to namieril do pokutového územia, kde bol faulovaný a loptu si na biely bod postavil Černák. Kapraľ si síce na loptu siahol, no aj napriek tomu si našla cestu do brány.

V ďalšom priebehu zaujala situácia, kedy po Černákovej spätnej prihrávke napálil Komjatý do Kozela a potlesk si vypýtal aj brankár Slávik, ktorý neuerovským spôsobom hasil rodiace sa nebezpečenstvo „leteckým“ číslom so suverénnou hlavičkou.

V 33. min. nakopol dlhú loptu Hanuščák. Zlacký sa ju snažil hruďou sklepnúť Slávikovi, no nezrealizoval to dostatočne razantne, čím ponúkol príležitosť Hrehovi. Gólman Humenného však predviedol parádny reflexívny zákrok.

O šesť minút ťažili zverenci Jozefa Škrlíka z pressingu. Černák sa vrútil do šestnástky súpera a milimetrovou strelou od žrde zvýšil na 2:0.

Aj na tento moment mohli hostia reagovať gólovo. Po ďalšom pase ostal sám pred Slávikom hlavičkujúci Hreha. I v tomto prípade mal navrch humenský brankár, ktorý vytlačil loptu nad brvno.

Černák predviedol ďalšiu skvelú akciu v 43. min. Pri autovej čiare sa dostal do chlapského súboja s Kozelom. Nenechal sa odtlačiť, nespadol, nerozťahoval rukami. Hral, resp. ako tank sa dral dopredu. Z jeho prihrávky ešte nezahrmelo, ale k centru sa dostal Komjatý. Močič na vzdialenejšej žrdi nebol pod tlakom a hoci sa snažil zorientovať v priestore, loptu si nakoniec hruďou nešťastne vrazil do vlastnej siete.

Napriek tomuto priebehu mohol mať zápas po zmene strán pokojne dramatickejší náboj, ale na to by museli byť Vranovčania v lepšej forme, vo väčšej futbalovej pohode. V momentoch, kedy domáci stratili ľahkovážnejšie pár lôpt a kapitán Erik Streňo si išiel pri sloganoch s burcujúcimi motívmi vykričať hlasivky, neprišiel z ich strany impulz, ktorým by reštartovali svoj herný prejav. Naopak, Humenné si od 70. min. vypracovalo niekoľko príležitostí, po ktorých mohli výsledok natiahnuť na ešte pompéznejší rezultát.

V dvoch skvelých šanciach sa ocitol striedajúci Bavoľár. To, čo mu nevyšlo z pozície strelca, si v 73. min. vynahradil výborným centrom. Polaščík ešte trafil žrď, ale Dzurjo zložil z dorážky reparát za spoluhráča rutinérsky.

Keď v 85. min. nepremenil Bednár pokutový kop a pri Kridlovej delovke sa v nadstavenom čase vyznamenal Kapraľ, ostalo „iba“ pri skóre 4:0.

FK Humenné – MFK Vranov 4:0 (3:0)

Góly: 21. a 39. Černák (prvý z 11m), 43. Močič (vlastný), 73. Dzurjo.

ŽK: 45. Komjatý – 50. Močič, 54. Lukáč, 89. Jakubov.

Zostava FK Humenné: Slávik – Šuľák, Bednár, Harvila (85. Ganaj), Komjatý – Vasiľ (85. Vaceľ), Skvašík (46. Bavoľár), Polaščík (78. Kridla), Zlacký – Černák (62. Dzurjo), Streňo.

Zostava MFK Vranov: Kapraľ – Straka (37. Močič), Hanuščák, Kozel, Lukáč – Hreha (46. Milenky), Mikluš, Mihok (21. Jakubov), Verčimák, Petruk – Sabol (75. Kertis).


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!