FOTOGALÉRIA: Sačurovská burza napísala prvú kapitolu

  • Obce
  • Dátum: 17.12.2022
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Sačurovská burza napísala prvú kapitolu. V areáli miestnej základnej školy sa stretli nadšenci auto-moto veteránov, rôznych kuriozít, zberateľských predmetov, či starožitností.

Inšpiráciou k zorganizovanie burzy v Sačurove bol kladný vzťah jej organizátorov k auto-moto veteránom. Starosta obce Peter Barát spolu s organizátorom zrazov historických vozidiel Rasťom Smetanom si povedali, že takáto akcia by mala mať v kalendári podujatí vo vranovskom okrese svoje miesto. „Tak ako som sa pohrával niekoľko rokov s myšlienkou zorganizovať Sačurovský traktor, rovnaké to bolo aj so Sačurovskou burzou, kde sme chceli vytvoriť priestor nielen pre našich občanov, ale aj pre verejnosť zo širšieho okolia,“ vysvetlil starosta obce Sačurov Peter Barát.

Pôvodným zámerom bolo orientovať burzu na auto-moto. Nakoniec sa ju rozhodli rozšíriť a prezentovať sa mohli aj tí, ktorí ponúkali rôzny sortiment. „Našou predstavou je organizovať burzu každé štyri mesiace alebo aspoň dvakrát do roka. Takáto burza sa v našom okrese, a pokiaľ viem ani v okresoch Trebišov, Humenné či Michalovce nekoná, preto by sme z nej radi urobili tradíciu práve u nás v Sačurove,“ načrtol plány P. Barát.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!