FOTOGALÉRIA: Sačurov prerušil proti Zámutovu sériu bez víťazstva

IV. liga, Sever

Záhradné – Soľ 0:1 (0:1)

Gól: 45. Demčák.

Nižný Hrušov – Fintice 6:1 (1:0)

Góly: 28. Marcinko z 11 m, 52. Dobranský, 71. Dobranský z 11 m, 76. Kotľár, 82. Dobranský z 11 m, 88. Dobranský.

ČK: 54. Honz.

Ostatné výsledky: Medzilaborce – Župčany 3:2, Sabinov – Gerlachov 2:0, Svit – Ľubotice 2:4, Kračúnovce – Veľký Šariš 6:0, Stará Ľubovňa – Demjata 5:3, Raslavice – Spišská Belá 2:0.

Sačurov – Zámutov

Domáci nastupovali na stretnutie s cieľom prerušiť trojzápasovú sériu prehier. Hostia, ktorí uplynulý víkend vyhrali po piatich kolách, chceli nadviazať na úspešný výsledok proti Pakostovu.

V úvodnej 10-minútovke bojovného stretnutia, v ktorom by diváci veľa vzruchu v pokutových územiach nevideli, zaujali férovými gestami domáci Kučma s Capkom, ktorí opravili verdikty rozhodcovskej dvojice Jančár – Novák a súperovi športovo vrátili loptu po autovom vhadzovaní, resp. rohovom kope.

Z prvého polčasu stojí najviac za zmienku 6-minútovka od 28. do 34. min., ktorú odštartoval Capko obaľovačkou do žrde. V 32. min. sa po Babinského prihrávke dostal k zakončeniu z ľavej strany rýchlonohý Sivák, ale v dobrej pozícii minul. O pár desiatok sekúnd zahrával priamy kop z 30 metrov Capko a Čeklovský jeho strelu vytlačil na brvno. Hektické momenty ukončil ďalším únikom Sivák, no namiesto strely volil nepresnú prihrávku Kolníkovi.

O osude stretnutia rozhodla 47. min., kedy po faule na Capka premenil pokutový kop Vasiľ.

Po zvyšok druhého polčasu sa už ani jedno z mužstiev nedokázalo v ofenzíve výraznejšie presadiť, pričom brankári nemuseli riešiť žiadny vážnejší zákrok.

Po hodine hry sa síce Ihnát šikovne presadil pri bránkovej čiare, ale po jeho spätnej prihrávke Babinský minul vzdialenejšiu žrď. Ihnát potom ešte zahrával z pravej strany priamy kop zo zaujímavej pozície, no loptu poslal nad bránu.

Gól: 47. Vasiľ z 11 m.

ŽK: Vasiľ, Lukáč, Korbuľák – Mražik, Čeklovský, Béreš, Ihnát, Mezej, Ovšák.

Zostava Sačurov: Tomaškovič – Kučma, Capko, Černák, Hric, Vasiľ, Boberský (80. Bereščík), Lukáč, Štuň (76. Orosi), Korbuľák, Bereš.

Zostava Zámutov: Čeklovský – Hrivňák, Béreš, Sivák, Ihnát, Babinský, Pagáč, Biž (66. Feri), Kolník (46. Ovšák), Mezej, Mikloš (66. Bajus).

Ostatné výsledky: Borov – Kamenica nad Cirochou 5:2, Ptičie – Belá nad Cirochou 1:1, Pakostov – Lackovce 2:1.

VI. liga – ObFZ Vranov

Zámutov B – Čaklov 2:0 (1:0)

Góly: 23. Feri, 61. Zajac.

Tovarné – Kamenná Poruba 4:0 (2:0)

Góly: 3. Mihalovič z 11 m, 31. Gajdoš, 71. Šeba, 88. Magura.

Poša – Dlhé Klčovo 1:7 (1:3)

Góly: 9. Gado – 2. Vasiľ, 6. Vasiľ, 33. Vasiľ, 71. Dindák, 75. Dindák, 79. Dindák, 89. Vasiľ.

Vechec – Rudlov 2:0 (1:0)

Góly: 18. Čandik, 81. Habina.

ČK: 69. Imrich (po 2 ŽK).

Pod Šibenou Roma – Sedliská 6:9 (1:5)

Góly: 5. Feri, 48. Hlucho-Horváth, 65. Hlucho-Horváth, 85. M. Lacko, 90. P. Lacko – 14. Polák, 25. Hričák, 28. Polák, 31. Polák, 45. Polák, 52. Hričák, 61. Polák, 70. Polák, 78. Polák.