FOTOGALÉRIA: N. Hrušov a Strážske nešetrili tempom, ani pušným prachom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

FK Nižný Hrušov – ŠK Strážske 2:3 (1:0)
Góly: 19. Galik, 64. Dobranský – 54. Lorinc, 63. Mitro, 90. Ivanko. 

Futbalisti FK Nižný Hrušov a ŠK Strážske ponúkli v utorkovom prípravnom stretnutí zaujímavé futbalové predstavenie, ktoré rozhodne nenudilo. Prihliadajúc na fakt, že príprava sa ešte rozbieha, hráči na obidvoch stranách odmakali zápas na štvrtoligové pomery vo vysokom tempe. Príjemným prekvapením bola aj početná divácka kulisa. 

Predovšetkým v prvom polčase sa hra prelievala z jednej strany na druhú a keďže v obidvoch tímoch pôsobia skúsení, i talentovaní hráči, pri dianí na trávniku sa k akciám viazala nádej na zaujímavú kreatívnu myšlienku. Z viacerých nebezpečných situácií sa po štandardke presadil v prvom polčase ako jediný v 19. min. Dominik Galik, pre ktorého odviedol dôraznú prácu vo vzduchu Marek Dobranský.

V druhom polčase boli na lopte silnejší hostia, ktorí postupne otočili skóre. V 54. min. vyrovnal Daniel Lorinc a o deväť minút pridal druhý presný zásah Strážskeho Martin Mitro. Domáci potrebovali na zrovnanie skóre minútu, keď sa aj v druhom prípravnom stretnutí presadil kanonier Marek Dobranský. 

Bič plieskal v záverečnej 10-minútovke. Najskôr sám pred brankárom hostí nepremenil tutovku Adam Sabol a po priamom kope Rasťa Marcinka, ktorý ešte obtrel o múr, vytiahol Michal Liška loptu fantastickým zákrokom na brvno. Strážske tieto momenty ustálo a po štandardnej situácii udrelo v 90. min. Centrovaná lopta si našla Matúša Ivanka a ten nezaváhal. 

Dodáme, že ŠK Strážske privíta v sobotu – 20. júna o 11.00 hod. MFK Vranov a FK Nižný Hrušov sa v utorok – 23. júna o 18.00 hod. predstaví na pôde OcFK Hencovce. 

FOTOGALÉRIA: