FOTOGALÉRIA: MFK Vranov vstúpil v Strážskom do prípravy víťazne

Hoci sa stretnutie hralo v hustom daždi, predovšetkým v prvom polčase sa bolo v ofenzíve na čo pozerať. Napriek tomu, že v úvodnej 45-minútke padli štyri góly, skóre mohlo byť aj divokejšie.

Ofenzívnejšie vstúpili do stretnutia hostia, ale v 10. min. sa nevyhli v strede ihriska ľahkej strate lopty. Kokočák sa presadil cez Babjaka a pred Sudimákom sa snažil ešte prihrávať Lorincovi, ktorý však odkrytú bránu v zaujímavej streleckej pozícii minul.

V 12. min. ponúkli Vranovčania návod, ako skórovať s ľahkosťou. Digoň odcentroval a nikým neatakovaný Sabol otvoril gólový účet stretnutia. O dve minúty mohol pridať Sabol aj druhý presný zásah, ale po Polaščíkovej prihrávke mu lopta nesadla ideálne a zakončil slabo, i nepresne.

V 20. min. vymyslel šikovnú prihrávku medzi obrancov súpera Digoň, Straka prudko odcentroval, Sabol však na loptu nedočiahol.

V 23. min. sa pri bránkovej čiare elegantne presadil Lorinc, ktorý vo finále nedokázal nájsť prihrávkou niektorého zo spoluhráčov a hostia nebezpečenstvo bez väčších ťažkostí zažehnali. O minútu domáci stratili poľahky loptu, z čoho ťažil dôrazný Straka. Brankár Liška bol na mieste a celú situáciu spoľahlivo vyriešil.

V 27. min. zahrávalo Strážske štandardku. Sudimák center vyrazil, no spoluhráči mu nepomohli, pretože k odrazenej lopte sa dostal Lorinc a pohotovou strelou k žrdi vyrovnal.

Po polhodine hry distribuoval parádny pas za obranu Dargaj. Po Lipovského spätnej prihrávke zachraňoval v poslednej chvíli Babjak, ktorý sa vzápätí zapojil do rýchlej kontry svojho mužstva, lenže v päťke nedokázal v nie celkom jednoduchej pozícii zakončiť presne.

V 34. min. zblokoval ďalšiu delovku Kozel, hostia sa okamžite pustili do brejkovej situácie, na konci ktorej zakončoval do prázdnej brány Digoň.

V 40. min. ušiel Michaliv a hoci i táto akcia mala pomerne vysoký potenciál, Vranov na čele so Sudimákom hroziace nebezpečenstvo zažehnal.

V 42. min. vyboxoval center Liška a Digoň predviedol dôraz par excellence. Najskôr predskočil súpera, aby sa dostal k lopte, s prehľadom sa na hranici pokutového územia uvoľnil a nekompromisne zakončil pod brvno.

Z prvého polčasu to stále nebolo všetko. Najskôr Lorinc trafil z nájazdu žrď a do siete sa po rohu mohla pýtať aj strela Ciganoca, ktorý minul.

V druhom polčase už bolo šancí pomenej, no hráči i napriek tomu ponúkli niekoľko zaujímavých akcií. V 48. min. sa pred Liškom ocitol Kertis, navrch v tomto súboji mal domáci brankár.

V 63. min. zakončoval po rohu hlavou Hirjak a Gurega vytiahol na čiare výborný zákrok. O dve minúty sa za obranu hostí dostal Hreha, po ktorého spätnej prihrávke zakončil na 1:4 rutinérsky Sitarčík.

V 75. min. napriahol z 20 m Veliký a Liška sa predviedol fantastickou robinsonádou. Rovnako spoľahlivo zasiahol aj jeho náprotivok v 82. min. po zakončení Michaliva.

Vranovčania uzavreli skóre v 86. min. Po Matkobišovej prihrávke ešte Hrubovčák Hrehu vychytal, ale proti Sitarčíkovej dorážke už ostal bezmocný.

ŠK Strážske – MFK Vranov 1:5 (1:3)

Góly: 27. Lorinc – 12. Sabol, 34. Digoň, 42. Digoň, 65. Sitarčík, 86. Sitarčík.

Zostava ŠK Strážske: Liška – Stach, Marjov, Pavúk, Kokočák, Kuľha, Lipovský, Ciganoc, Dargaj, Michaliv, Lorinc. Striedali: Hrubovčák, Hirjak, Mitro, Fenin.

Zostava MFK Vranov: Sudimák – Kertis, Kozel, Babjak, Straka, Polaščík, Verčimák, Mikluš, Sabol, Digoň, Burcák. Striedali Gurega, Jakubov, Veliký, Sitarčík, Milenky, Matkobiš, Hreha.