FOTOGALÉRIA: MFK Vranov a FK N. Hrušov sa na „pohár“ naladili víťazne

Generálkou na blížiaci sa nový súťažný ročník 2020/2021 bude aj pre viaceré tímy z vranovského okresu 1. kolo Slovnaft Cupu. Víťazne sa na neho v stredu naladili MFK Vranov a FK Nižný Hrušov.

SLOVNAFT CUP – 1. kolo

26. júl – 17.00 hod.

OcFK Hencovce – MFK Vranov

OFK Sečovská Polianka – ŠK Strážske

ŠK Sačurov – FK Sobrance/Sobranecko

TJ Jasenov – FK Nižný Hrušov (18.00 hod.)

MFK Vranov sa predstavil proti FK Soľ. Prvýkrát sa domácim fanúšikom predviedla nová posila Miroslav Hanuščák, ktorý dorastenecké roky strávil v prvoligovej Dubnici, kde bol napr. spoluhráčom bývalého brankára Vranova Erika Makóa. Novými menami v zostave trénera Romana Lazúra sú na skúške srbskí legionári Kristian Močič a Lazar Ristovski.

Vranovčania položili základ svojho víťazstva v prvom polčase, kedy sa dvakrát presadil Ivan Petruk a jeden presný zásah pridal Daniel Hreha. Po zmene strán zvýšil na 4:0 Tomáš Veliký a hoci sa za hostí mieril dvakrát presne Pavol Duda, gólovú bodku za stretnutím dal Jakub Straka. Zápas sa hral pred slušnou diváckou kulisou, pričom stretnutie si nenechali ujsť ani viacerí hráči OcFK Hencovce na čele s kapitánom Matúšom Mikitom, ktorí vyzvú práve Vranov v nedeľu v 1. kole Slovnaft Cupu.

MFK Vranov – FK Soľ

Góly: 17. a 41. Petruk, 37. Hreha, 48. Veliký, 72. Straka – 52. a 57. Duda.

Zostava MFK Vranov:

I. polčas: Kapraľ – Močič, Babjak, Hanuščák, Lukáč – D. Sabol, Mihok, Ristovski, Hreha – Jakubov, Petruk.

II. polčas: Gurega – Močič, Hanuščák, Kozel, Hreha – Straka, T. Veliký, Ristovski, Verčimák, Milenky – D. Sabol (72. Š. Kertis).

Zostava FK Soľ:

Petro – Matta, Dubas, Nemčík, Matúš Sakala, Dvorjak, Hajník, P. Kendra, Zubko, Miroslav Sakala, Červeňák. Striedali Duda, Demčák.

FK Nižný Hrušov si na generálku pred pohárovým vystúpením pozval treťoligový MFK Slovan Giraltovce. Zverenci trénera Dušana Durkaja v rámci prípravy na novú sezónu už vďaka dvom presným zásahom Matúša Horského remizovali u súpera 2:2. Lepšie začali aj odvetu, keď skóre otvoril Marek Dobranský. Hostia po zmene strán síce vyrovnali, ale posledné slovo patrilo Michalovi Kotľárovi, ktorý upravil na konečných 2:1.

FK Nižný Hrušov – MFK Slovan Giraltovce 2:1 (1:0)

Góly: Dobranský, Kotľár.

Zostava FK Nižný Hrušov: Klamár – Biž, Paľuš, Novotný, M. Zubko, Horský, Marcinko, Kotľár, Š. Sabol, Polačko, Dobranský. Na striedanie boli pripravení Antuš, Palko, Š. Zubko.