FOTOGALÉRIA: Hencovce doma valcujú so skóre 17:3, šou Matúša Dzurinu

OcFK Hencovce potvrdili výbornú domácu fazónu aj proti ŠK Sačurov. Mužstvo okolo kapitána Matúša Mikitu nestratilo doma v piatich zápasoch ani bod, navyše má vysoko aktívne skóre 17:3!

V nedeľu boli rozdielovými hráčmi stredopoliar Matúš Dzurina s bilanciou 2+2 a brankár Michal Suchý, ktorý súperových strelcov vychytal v troch tutovkách. Sačurov odohral o to viac smolný zápas, že v prvom polčase sa zranil playmaker Jozef Boberský a neskôr aj brankár Slavomír Bereš.

Domáci položili základ svojho víťazstva v prvom polčase. Napriek tomu Sačurovčania nepôsobili ako štatisti. V medzihre dokázali viac ako slušne zakombinovať, no ich strop bol vo finálnej fáze a najmä horeli na ľavej strane obrany, kde pri rýchlych akciách exceloval Dzurina.

Hencovce naznačili cestu, ako by chceli prekonať obranu hostí v 8. a 10. min., no Kosa zastavil CapkoDzurina po Hudákovej prihrávke minul.

V 11. min. sa dostal za obranu Korbuľák, ale skúsený Suchý si s jeho nájazdom zľava poradil učebnicovo.

Keď v ďalšom priebehu chýbal po prihrávke Dzurinu polkrok HudákoviŠtuň hlavičkoval po rohu vo viac ako sľubnej pozícii nad bránu, prišla prvá zmena skóre na začiatku druhej 20-minútovky.

V 22. min. si prikryl loptu na vlastnej polovici Samsely, vzápätí vymyslel šikovnú kolmú prihrávku a Dzurina svoj samostatný nájazd s rutinou premenil – 1:0.

O tri minúty sa dostal domáci ofenzívny stredopoliar k zakončeniu opäť a krížnou strelou zvýšil na 2:0.

Po polhodine hry ukázal cit pre prihrávku Korbuľák. Štuň sa síce dostával za obranu, no Mikita mu sklzom v poslednej chvíli nedovolil, aby sa dostal do pokutového územia a preveril Suchého.

V 35. min. predviedli Hencovce opäť výbornú krídelnú akciu. Dzurina nahrával a Hanusin upravil na 3:0.

O pár desiatok sekúnd sa síce pri zakončení Kosa vyznamenal Bereš, lenže ďalekonosný priamy kop Samselyho neskrotil a inkasoval štvrtýkrát.

V 43. min. centroval Dzurina, Bereš loptu vyrazil do Kosa, avšak ten ju do siete dotlačiť nedokázal. Práve toto bolo moment, kedy sa hosťujúci brankár zranil a miesto medzi žrďami musel prepustiť Tomaškovičovi.

V druhom polčase mali vo viacerých fázach paradoxne viac z hry hostia, ale s výnimkou záveru pribúdali šance na domácej strane. Samsely však v 54. min. druhý presný zásah nepridal, Kosa vychytal TomaškovičVenceľ z necelých dvoch metrov v sklze minul bránu.

V 72. min. zahrával štandardku Dzurina, loptu parádne zatočil a striedajúci Tomáš hlavou nezaváhal – 5:0.

V ostatných minútach nezložil úspešne reparát VenceľKosovu strelu z uhla kryl spoľahlivo Tomaškovič.

V 84. min. domáci zaváhali v rozohrávke, k lopte sa dostal TokárSuchý neostal svojmu renomé nič dlžný. O dve minúty sa individuálne uvoľnil Lukáč, ale jeho obaľovačke chýbalo pár desiatok centimetrov.

Naposledy sa mohlo meniť skóre tri minúty pred koncom. Štuň sa ocitol v samostatnom nájazde a Suchý si parádnym zákrokom vypýtal potlesk tribún.

OcFK Hencovce – ŠK Sačurov 5:0 (4:0)

Góly: 22. Dzurina, 25. Dzurina, 35. Hanusin, 36. Samsely, 71. Tomáš.

ŽK: Boberský.

Zostava Hencovce: Suchý – Venceľ, Mikita, Šimko, Fedor (46. Kuca), Kovaľ (69. Tomáš), Kos, Komár (18. Hanusin), Dzurina, Hudák, Samsely (58. Soták).

Zostava Sačurov: Bereš (44. Tomaškovič) – Kučma, Bereščík, Capko, Černák, Vandžura (81. Holub), Vasiľ, Boberský (37. Lukáč), Štuň, Tokár, Korbuľák.

IV. liga, SEVER

Soľ – Svit 2:1 (1:0), góly: 13. Ihnát, 61. S. Dvorjak – 75. Tropp z 11 m.

Župčany – Nižný Hrušov 2:1 (1:0), góly: 33. Petruška, 60. Petruška – 75. Marcinko.

Ostatné výsledky: Spišská Belá – Stará Ľubovňa 2:1, Fintice – Raslavice 0:2, Demjata – Kračúnovce 2:2, Veľký Šariš – Záhradné 1:3, Ľubotice – Sabinov 2:0, Gerlachov – Medzilaborce 0:2.

V. liga, Vihorlatsko-Dukelská

Zámutov – Pakostov 1:0 (1:0), gól: 41. Sivák z 11 m.

Žipov/Čierne – Borov 3:2 (1:0), góly: 16. Sirotiak, 63. Cigán, 90. Žipaj z 11 m – 49. Teraz, 78. Teraz.

Kamenica nad Cirochou – Sečovská Polianka 3:0 (3:0), góly: 16. Kislan, 24. Lazúr z 11 m, 36. Vasiľko.

Belá nad Cirochou – Bystré 1:0 (1:0), gól: 8. Hašuľ.

Ostatné výsledky: Lackovce – Stakčín 4:1, Jasenov – Ptičie 5:0.

VI. liga, ObFZ Vranov

Kamenná Poruba – Zámutov B 2:2 (1:1), góly: 9. Urban, 49. Jozefov – 2. M. Feri, 87. M. Feri.

Čaklov – Sedliská 2:4 (2:4), góly: 27. Goroľ, 44. Giňo – 7. Polák, 15. Dzurina, 25. Hričák, 39. Hričák,

Pod Šibenou Roma – Vechec 3:5 (2:2), góly: 4. Čintala, 43. Bogár, 57. Mitraš – 20. Hric, 45. Habina z 11 m, 75. Jachym, 77. Husivarga, 81. Čižmár.

Rudlov – Poša 1:0 (1:0), gól: 27. Jabčanka.

Dlhé Klčovo – Tovarné 1:2 (1:1), góly: 4. Dindák – 27. Závada, 46. Reby.