FOTOGALÉRIA: Deň Zeme sa niesol v znamení inšpirácie mladej generácie

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Pri príležitosti Dňa Zeme pripravila vranovská radnica spolu s partnerskými organizáciami sériu podujatí. Ich cieľom bolo vzdelávať, aj aktívne zapojiť Vranovčanov v rámci tradičného podujatia Poupratujme Vranov.

Zoznam environmentálnych výziev, s ktorými sa musí spoločnosť celosvetovo vysporiadať, je alarmujúci. Presah zlyhaní na tomto poli nepozná hraníc. Jednou z úloh smerom k budúcnosti je pracovať aktívne s mladými generáciami. Práve v tejto súvislosti patrilo v piatok centrum Vranova nad Topľou pred AOC žiakom základných škôl. „Deň Zeme je o pripomenutí si toho, aby sme si vážili, v akom prostredí žijeme a taktiež sa zamysleli nad budúcnosťou. Slovensko je krásna krajina, naše mesto je pekné, preto by nám malo záležať na ochrane životného prostredia. Mladých ľudí chceme viesť k tomu, aby si ho vážili a mali k nemu zodpovedný vzťah,“ vysvetľoval primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan.

Okrem viacerých aktivít, výstavy komunálnej techniky, či zábavno-hudobného pásma „Letíme s Wikim na planétu Ekológie“ mohli vranovské deti vysadiť vo veľkoobjemových kvetináčoch sirôtky veľkolisté. „Aj takto, že sme im ponúkli možnosť zasadiť kvetiny a skrášliť centrum, chceme u nich budovať pozitívny vzťah k mestu, v ktorom žijú, v ktorom navštevujú svoju školu,“ dodal J. Ragan.

Spomínané veľkoobjemové kvetináče budú trvalou súčasťou centra s dominantnými javormi golden globe. Ich zasadením vyšla samospráva, podľa J. Ragana, v ústrety občanom, ktorí sa dožadovali viac zelene na námestí. „Tento typ javorov má bohatú korunu svetlozelenej až zlatistej farby. Vysadené stromy sú už vzrastlé s tým, že výška kmeňa je dvojmetrová a vyššie neporastú. Len koruna bude oveľa hustejšia a bohatšia,“ uviedol vedúci oddelenia verejnoprospešných služieb Ján Fedorňák.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!