FK N. Hrušov: Švagrovia vybavili víťazstvo s Gerlachovom za desať minút

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Headlinom zápasu medzi FK Nižný Hrušov a FK Gerlachov je záverečná epická desaťminútovka. Príbehom je už len, keď mužstvo otočí výsledok gólmi z 80. a 90. min., presne tak ako Hrušovčania, ktorí sa nakoniec tešili z víťazstva 3:2. Ak sú strelcami švagrovia, ako to bolo v prípade Petra Veselovského a Mareka Dobranského, story dostáva ďalší rozmer.

Hoci Hrušovčania mali v prvom polčase úvodnú polhodinu pod kontrolou, diktovali tempo a mali viac z hry, postupne sa pomer síl nielenže začal vyrovnávať, ale Gerlachovčania po zmene strán začali úradovať aj gólovo. V 49. min. Stanislav Piľar otvoril skóre, Michal Kotľár síce v 62. min. vyrovnal, ale o sedem minút viedli hostia zásluhou Slavomíra Kicu opäť. Domáci to však nevzdali a v 80. min. načrtol scenár pre finále po rohu Peter Veselovský. „Peťo sa tešil, ako malý chlapec, pretože skóroval po troch rokoch. S Mišom Kotľárom a Veslom sa poznáme ešte z čias, kedy sme hrali za Vranov. Keď som videl, že skórovali oni dvaja, musel som aj ja,“ smial sa po zápase útočník FK Nižný Hrušov Marek Dobranský.

Svoj gólový moment si nechal na veľkolepé  divadlo v 90. min. Za stavu 2:2 zahrávali domáci štandarku. Kým súper a fanúšikovia očakávali klasický center, pričom otázkou sa mohlo zdať len to, ktorý z dvojice hráčov stojacich pri lopte ju pošle do šestnástky. Rastislav Marcinko sa v momente rozbehol od miesta priestupku do pokutového územia, kde mu Michal Kotľár nabil milimetrovým oblúčikom. Brankár hostí Lukáš Kačmár síce reagoval pohotovým vybehnutím a hoci R. Marcinko nepretlačil loptu do siete, stačil ju posunúť povedľa ochrancu svätyne hostí natoľko, aby geniálnu akciu v päťke dokončil Marek Dobranský. „Skvelú prácu odviedli predovšetkým Mišo s Rasťom, predo mnou bola už len prázdna brána, navyše v situácii, ktorá nebola zložitá. Priznám sa, že za osemdesiatdeväť minút som sa nedostal do žiadnej šance, bol som aj trošku nervózny a o to viac som rád, že v 90. min. som bol tam, kde som ako útočník mal byť, vďaka čomu som pomohol mužstvu rozhodnúť zápas v náš prospech,“ reagoval dobre naladený M. Dobranský.

Po dvoch kolách má N. Hrušov na konte štyri body. Na víťazstvo siahalo mužstvo už v Ľuboticiach, kde po presných zásahoch M. Kotľára s M. Dobranským viedlo po prvom polčase 2:1, no domáci osem minút pred koncom vyrovnali. S Gerlachovom mal priebeh opačný scenár. Hrušovčania prehrávali a nielenže vyrovnali, ale v závere dokázali dať stretnutiu aj víťaznú bodku. „Prvá polhodina patrila nám, mali sme prevahu, trošku sme poľavili a hra sa vyrovnala. V situáciách, kedy sme prehrávali bolo dôležité, že tréner nás neustále povzbudzoval, organizoval a inšpiroval k tomu, aby sme bojovali ďalej. Gerlachov, aj Ľubotice majú kvalitné kádre a spôsob, akým sme proti ním dokázali naše vzájomné súboje odohrať, je dobrým základom k tomu, aby sme mohli byť v ďalšom priebehu sebavedomejší,“ zdôraznil M. Dobranský.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!