Fanúšikovia hokejbalu sa môžu tešiť na zápasy pod umelým osvetlením

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Prestíž Vranova na hokejbalovej mape Slovenska každým rokom stúpa. Výrazne k tomu prispieva každým rokom zvyšujúca sa úroveň Vranov Cupu. Rovnako výborné meno urobili mestu juniori HMHK bauska. Vranov, ktorí pri svojej extraligovej premiére postúpili do play off. Anton Ajben a Branislav Štefan neostali svojej povesti nič dlžní ani v tejto sezóne, preto opäť prichádzajú s novinkami.

Ak sa vrátime k Vranov Cupu, musíme konštatovať, že turnaj má vysoký punc. V tomto roku sa na ňom predstavilo 10 tímov a medzi hráčmi hviezdili majstri sveta Matúš Lipták s Liborom Teplickým. Víťazom 4. ročníka sa stali hokejbalisti extraligového Svidníka, ktorého dres oblieka aj tréner juniorov HMHK bauska. Vranov Branislav Štefan. „Hoci ma to teší, že sme vyhrali, lebo turnaj mal svoju kvalitu, fakt, že som nastupoval v tíme celkového víťaza, je pre mňa takmer nepodstatný. Podstatné je, a z toho máme s Tonom Ajbenom radosť, že sa nám darí dvíhať úroveň turnaja. Spätná väzba je pozitívna, o čom svedčí i to, že kým na prvý ročník sme museli mužstva pozývať, teraz sa nás sami pýtajú, či by si mohli prísť zahrať. Práve to je dôvod, prečo sme tento rok museli zvýšiť počet účastníkov na desať. Nechcem smerom k budúcnosti prezrádzať niečo, čo dnes nie je stopercentne isté, ale radi by sme vytvorili podmienky pre ešte väčší počet tímov,“ uviedol Branislav Štefan.

Zvyšujúca sa úroveň Vranov Cupu, účasť juniorov v Extralige, aj nová veková kategória U-16 si žiadali, aby klub investoval tiež do zázemia a infraštruktúry. Prvou investíciou s finančnou podporou mesta Vranov nad Topľou je výmena drevených dosiek na mantineloch za plastové. „Dosky pomáhali osádzať aj naši juniori. Hokejky vymenili za vŕtačky a musím povedať, že im to išlo (úsmev). I takto chceme s nimi pracovať, aby vnímali, že podmienky, v akých môžu trénovať a hrať, nie sú samozrejmosťou, ale že sa o to najskôr musí niekto postarať,“ vysvetlil B. Štefan.

V novej sezóne sa môžu fanúšikovia hokejbalu vo Vranove tešiť aj na domáce zápasy pod umelým LED osvetlením. Investíciu utiahol klub, aj vďaka podpore firmy bauska., z vlastných a sponzorských príspevkov. „Budeme sa snažiť dohodnúť niektoré zápasy cez týždeň. Napr. s Trebišovom už o tom rokujeme. Zápasy pod umelým osvetlením majú svoju vlastnú atmosféru, ktorú chceme dopriať hráčom, aj fanúšikom,“ dodal B. Štefan.
 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!