EXPLÓZIA AKCIÍ: V ponuke je rock, folklór, tuning, futbalové legendy

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Od štvrtka do nedele. Od Domaše cez Vranov nad Topľou, Vechec, Sečovskú Polianku po Trebišov. Posledný augustový víkend sa vrece s akciami nieže roztrhlo, ale rovno explodovalo.

PROJEKT BOHEMIA SPIEVA – koncert Pavla Hammela – 25. august

Pavol Hammel si pre zaslúžene užíva status slovenskej hudobnej legendy. Charizmatický umelec, ktorý je i rešpektovaným výtvarníkom, prepisoval dejiny našej hudobnej scény. Jeho hudobná kariéra je spätá s mnohými vynikajúcimi hudobníkmi a textármi, no v prvom rade musíme zdôrazniť cit s akým pristupoval a pristupuje k hudbe on sám. Z jeho skladieb sú dnes piesne, ktoré spájajú generácie, čo patrí medzi najprestížnejšie ocenenia kvalít každého muzikanta. Pri Medulienke, Dnes už viem, ZRPŠ, Stále dokola, Cez plece, S Tebou by som chcel, a ďalších, a ďalších sa bude môcť Pavol Hammel určite oprieť o skvelý zbor v publiku!

 

STREET NIGHT MEETING VRANOV – 26. a 27. august

Priemyselný park Ferovo vo Vranove nad Topľou sa stal v ostatných rokoch miestom, kde svoje miesto našli milovníci tuningu. Tohtoročný dvojdňový program STREET NIGHT MEETING je naozaj nadupaný. V piatok rozpáli asfalt Drift Show a v sobotu si prídu pri šprintoch na svoje fanúšikovia rýchlych áut. Chýbať nebude ani tuningové umenie v rámci Show & Shine. Zapojiť sa môžete tiež do súťaže Car Limbo o najnižšie auto.

Keď vytiahnete kľúč zo zapaľovania, budete potrebovať chytiť druhý dych, aby sme sa zabavili na koncertoch s headlinermi Kabat Revival, Konflikt a Iné Kafe.

HORNOZEMPLÍNSKE FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI – 26., 27. a 28. august

Hornozemplínske folklórne slávnosti ponúknu v piatok exkluzívnu módnu prehliadku, ktorá spojí prvky ľudovej kultúry a súčasnosť. Kolekcie od módnych návrhárok Jaroslavy Wurll Kocanovej, Mišeny Juhász, Michaely Hubert – Fakefolk a party v 21. storočí budú dokonalou mozaikou odkazu na noblesu a rešpekt k našim slovenským tradíciám. Program Korene a krídla sa v Mestskom dome kultúry vo Vranov nad Topľou začína o 20.00 hod.

V sobotu budú slávnosti pokračovať sériou vystúpení pod názvom Ideme k vám v Tovarnom, Nižnom Hrušove a Hanušovciach nad Topľou, kde budú viesť Dominika Novotná, Peter Vajda a Vladimír Michalko tanečný dom. Rovnako tanečný dom s rómskymi tancami a piesňami bude pripravený v nedeľu pred Galaprogramom v réžii Petra Kocáka.

 

SPARTAN RACE VECHEC – 27. a 28. august

Spartan Race mal premiéru v kontinentálnej Európe na Slovensku. Vo Vechci vo vranovskom okrese. Prví dobrodruhovia sa postavili na trať pred 10 rokmi. Oslava tohto výročia bude veľkolepá!

Súťažiť sa bude v úrovniach KIDS, TRAIL 10K, ULTRA a BEAST. Organizátori sľubujú skvelú šou nielen na trati, kde bude na pretekárov čakať exkluzívne náročná zostava prekážok.

Očakáva sa, že Vechec sa stane hlavným „spartanským mestom“ pre pretekárov z celej strednej Európy!

 

DNI MESTA TREBIŠOV – 27., 28. a 29. august

Viac ako veľmi dobre vyzerajú Dni mesta Trebišov. V sobotu sa na futbalovom štadióne Slavoja Trebišov predstaví SIGITEAM s trénerom Jozefom Chovancom. V jeho zostave si zahrajú legendy ako Horst Siegl, Ivan Hašek alebo Vladimír Šmicer. Zastúpená bude aj slovenská enkláva so Štefanom Zošákom, Marekom Saparom, Stanislavom Šestákom, či Igorom Žofčákom. Proti tejto skvelej zostave nastúpia Internacionáli Trebišova, v ktorých drese nebudú chýbať ani bývalí hráči Vranova Peter Košuda a Vladimír Kaňuch.

Ale Trebišov nebude žiť len futbalom… Pozývame tiež na koncert Komajoty, Lukáša Adamca, Peter Bič Project a Tublatanky.

 

750. výročie prvej písomnej zmienky o Sečovskej Polianke – 29. august

V nedeľu pozývame do Sečovskej Polianky. Pri príležitosti 750. výročia prvej písomnej zmienky bude predstavená publikácia o obci, ocenené budú osobnosti a pripravený je bohatý sprievodný program, ktorý vyvrcholí koncertom kapely Heľenine oči.

 


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!