FOTOGALÉRIA: Exhibičný Winter Cup bavil v premiére 10-gólovou prestrelkou

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Winter Cup napísal desaťgólovú premiéru. Hráči s históriou v MFK Vranov remizovali v exhibičnom zápase s výberom V. a VI. ligy 5:5.

S myšlienkou zorganizovať exhibičný zápas, v ktorom by sa stretli priatelia z futbalových trávnikov, sa tréner a manažér MFK Vranov Roman Lazúr pohrával už dlhšiu dobu.

Nultý ročník Winter Cupu, ktorý zorganizoval klub v spolupráci s Oblastným futbalovým zväzom vo Vranove nad Topľou, úrovňou a tempom prekonal očakávania, aké sa s týmto typom duelov spájajú.

V 10-gólovej prestrelke predviedli viacero výborných zákrokov všetci traja brankári a nechýbali ani bonmoty. Víťazom tejto kategórie sa stal hetrikový Ján Matta. „Bez Suchého to nejde,“ skonštatoval v závere prvého polčasu.

„Dnešný zápas by som označil ako nultý ročník. Radi by sme v podobných stretnutiach pokračovali v termínoch leto – zima. Našou predstavou je vytvoriť nomináciu aj z mladších hráčov z V. a VI. ligy, ktorí by si zahrali proti sebe s tým, že by to mohla byť pre nich motivácia ukázať sa a prípadne stať sa súčasťou kádra MFK Vranov,“ uviedol Roman Lazúr.

V druhom polčase si hráči obidvoch tímov zahrali pod umelým osvetlením. „Snažíme sa postupnými krokmi zlepšovať naše podmienky. V jeseni sme dokončili výstavbu umelého osvetlenia, aktuálne prebieha na štadióne rekonštrukcia vnútorných priestorov. Verím, že aj tieto podmienky by mohli byť pre hráčov motiváciou hrať za MFK,“ dodal R. Lazúr.

Winter Cup však bol aj spoločenskou udalosťou. Pri guľáši, samozrejme, dominoval, najmä futbal, ale reč bola nielen o ňom. „Počas sezóny nám všetkým beží čas veľmi rýchlo. Myslím si, že každému z nás padne vhod sa stretnúť takto bez toho, aby sme museli myslieť na povinnosti spojené s tréningovým procesom a zápasmi. Určite je fajn si takto podebatovať o futbale, o spolupráci, o tom, čo chceme v kluboch, čo chceme pre hráčov a ako si vieme byť navzájom nápomocní, aby sme na konci dňa mali radosť z futbalu my, aj naši fanúšikovia,“ pripomenul R. Lazúr.

MFK Vranov – All Stars V. a VI. ligy 5:5 (3:4)

Góly: Matta – 1:0, Cigán – 1:1, Leško – 1:2, Šamo – 2:2, Paľuš – 2:3, J. Hajduch 3:3, Cigán – 3:4, Matta – 4:4, Matúš Orosi – 4:5, Matta – 5:5.

Zostava MFK Vranov: Balint, Makó – Šandrej, Fedor, Paluba, Petro, Homoľa, Komár, Kulich, Šamo, J. Hajduch, Matta, Dušan Durkaj, Daniel Durkaj, Glod, Karas.

Zostava All Stars V a VI. ligy: Rozkoš – L. Pivovarník, Matúš Orosi, Paľuš, Mikita, Marek Orosi, Lupčo, Cigán, Palko, Miroslav Sakala, Leško, M. Hajduch, S. Dvorjak, P. Hatala, Petričko, P. Orosi.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!