Dvaja obvinení v protikorupčnej akcii SYSEĽ ostávajú vo väzbe

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Dve obvinené osoby v rámci protikorupčnej akcie SYSEĽ ostávajú vo väzbe. Rozhodol o tom sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) realizovala v stredu protikorupčnú akciu SYSEĽ. Dôvodom mali byť trestné činy podplácania a nepriamej korupcie. NAKA zadržala v tejto súvislosti tri obvinené osoby, plus vykonala osobné prehliadky, domové prehliadky a prehliadky iných priestorov. „V tejto trestnej veci vyšetrovateľ obvinil šesť osôb, ktoré sa mali dopustiť korupcie najmenej v troch prípadoch. Konkrétne pri ovplyvňovaní civilných a trestných konaní vedených na rôznych súdoch v Prešovskom a Košickom kraji,“ uviedol Michal Slivka.

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu rozhodol o vzatí do väzby obvinených Ing. M. S. a JUDr. M. N.

V prípade Ing. M. S. ide o kolúznu a preventívnu väzbu z dôvodu obavy z ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti. Dôvodom väzby u obvineného JUDr. M. N. je obava z ovplyvňovania svedkov, teda kolúzna väzba. „Sudca pre prípravné konanie žiadosti obvinených o nahradenie väzby písomným sľubom zamietol a väzbu nenahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka,“ informovala hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjaková.

Ako doplnila, rozhodnutie nie je právoplatné. O sťažnosti obvinených bude rozhodovať Najvyšší súd SR. „Obvinení podali proti rozhodnutiu sťažnosť a sťažnosť podal aj prokurátor proti neakceptovaniu dôvodu preventívnej väzby u obvineného JUDr. M. N.,“ vysvetlila K. Kudjaková.

FOTO: WIKIPEDIA.SK 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!