Domaša má tretiu tohtoročnú obeť, mŕtvu ženu zatiaľ neidentifikovali

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Vodná nádrž Domaša má počas tohto leta tretiu obeť. Totožnosť ženy, ktorú dnes na hladine zazreli lodníci z výletnej lode Bohemia, sa zatiaľ potvrdiť nepodarilo.

Dnes po tretej hodine popoludní facebooková stránka Domaša City Dobrá oznámila, že na hladine pláva nehybné ľudské telo. „Na hladine Domaše neďaleko Trepeckého kostolíka pláva nevládne ľudské telo. Zazreli ho lodníci z výletnej lode.“ Neskôr bola doplnená informácia, že obhliadajúci lekár potvrdil, že išlo o ženu, ktorá mala o nohu priviazané vedro so záťažou.

Večer o prípade informovala aj polícia, ktorá vo svojom stanovisku uviedla, že vzhľadom na štádium rozkladu žena zatiaľ nebola identifikovaná. „Obhliadajúci lekár na mieste konštatoval smrť, predbežne cudzie zavinenie vylúčil. Presná príčina smrti bude známa po vykonaní pitvy. Polícia vykonáva potrebné úkony k zisteniu totožnosti nebohej ženy, ako aj k okolnostiam jej úmrtia. Bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ uviedla polícia.

Verejnosť na sociálnych sieťach špekuluje, či môže ísť o 26-ročnú Natáliu z Prešova, ktorá je nezvestná od 5. augusta. Pátraciu akciu po mladej žene spustila 6. augusta facebooková stránka Domaša City Dobrá. Deň predtým sa totiž mala Prešovčanka vydať na malej žltej loďke smerom z Dobrej pravdepodobne na Evu. „Jej veci sa našli pri vode pod bývalou chatou Veterán. Okoloidúca plachetnica ju videla veslovať na loďke, neskôr asi o pol hodiny bola videná už iba prázdna loďka,“ informovala vtedy FB stránka Domaša City.

Do pátrania po mladej žene sa okamžite pustili policajti, ako aj potápači zo Záchrannej brigády Humenné. Keďže Natália bola výborná plavkyňa a niekoľko rokov sa potápala, jej rodina verila, že sa predsa len objaví živá a zdravá.

Pri pátraní pomáhali aj členovia Pohotovostného pátracieho tímu z Košíc a Prešova, ktorí to nevzdávali ani po sedemnástich dňoch. V nedeľu – 22. augusta informovali na svojej facebookovej stránke, že ôsmi sa krátko po desiatej ráno vybrali opäť dôkladne prehľadávať brehy Domaše, okraje lúk a priľahlé lesy. „Vyše 8 hodín vyčerpávajúcej chôdze a vytrvalého, detailného hľadania však ani v dnešný deň neprinieslo očakávaný výsledok, no my pokračujeme ďalej, nevzdávame to a budeme naďalej zbierať dôležité informácie a opakovane vyrážať do terénu,“ napísali na Facebooku.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!