Dočkajú sa korčuliari spustenia vranovského klziska pri ZŠ JUH?

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Otvoreniu klziska v areáli ZŠ JUH vo Vranove nad Topľou technicky nič nebráni. Otázkou ostáva, či to dovolia aj pandemické opatrenia.

Umelú ľadovú plochu v areáli ZŠ Juh vo Vranove nad Topľou uviedli do prevádzky v závere roka 2014. Počas každej zo zimných sezón sa tešila nemalej vyťaženosti rekreačnými korčuliarmi, či hokejovými partiami.

Výnimku tvorila len zima na prelome minulého a tohto roka, kedy kvôli pandémii koronavírusu ostalo klzisko mimo prevádzky.

Napriek tomu, že COVID-19 je stále prítomný, situácia predsa len dáva nádej na to, že tento rok by sa fanúšikovia korčuľovania mohli spustenia ľadovej plochy dočkať. Na mestskej rade, aj mestskom zastupiteľstve sa o to zaujímala Lýdia Ondrušová. „Riešil som to s riaditeľkou ZŠ JUH a všetko, vrátane revízií, je pripravené. Technicky nič nebráni tomu, aby sme klzisko otvorili, no súčasné opatrenia to nedovoľujú. Hneď ako sa však situácia zlepší, dokážeme ho pre verejnosť otvoriť,“ uviedol primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan.

V ďalšej diskusii padla zhoda, že najväčší nápor je v čase vianočných sviatkov a prázdnin, preto J. Ragan prisľúbil, že situáciu okolo opatrení bude ešte konzultovať s cieľom spustiť klzisko práve pred Vianocami. „Na túto tému bola reportáž zo Stropkova, kde majú tiež nekrytú ľadovú plochu a primátor sa pohoršoval, že prevádzka klziska je charakterizovaná ako verejné športové podujatie, preto podľa vyhlášky nie je možné zimné štadióny prevádzkovať. Verme, že keď povolili lyžovať sa, povolia aj korčuľovanie,“ reagoval Igor Pribula.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!