Dobrovoľníci môžu pomôcť aj v nemocnici vo Vranove nad Topľou

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V nemocniciach po celom Slovensku sa v aktuálnej situácii ráta každá pomoc. Výnimkou nie je ani Nemocnica Svet zdravia Vranov nad Topľou. Ako dobrovoľníci sa môžu k lekárom, sestrám a ostatným zdravotníkom pripojiť aj študenti medicíny.

Ako sa uvádza na webe spoločností Pro Care, a.s. a Svet zdravia, a.s., už dnes na niektorých pracoviskách v rámci ich siete nemocníc a polikliník vypomáhajú študenti, ktorým sú za to veľmi vďační. „Žijeme v dobe, ktorá neustále prináša zmeny do našich životov. Na zdravotníctvo dnes smerujú pohľady väčšiny obyvateľov. Aj vy nám môžete pomôcť zabezpečiť jeho kontinuitu. Uvítame vašu pomoc pri manažovaní pacientov, meraní teploty, pri asistencii pri testovaní, vakcinácii, pri telefonickom usmerňovaní pacientov,“ citujeme z oficiálnej výzvy.

Zdravotnícky personál a študenti medicíny môžu pomáhať pri triáži/triedení pacientov pred vstupom do nemocníc a polikliník, pri manažovaní pacientov, ktorí prichádzajú do nemocnice, či pri zisťovaní pacientskej anamnézy formou dotazníka. Taktiež sa ich výpomoc zíde pri telefonickom usmerňovaní pacientov, či pri odbere vzoriek a testovaní pacientov. Dobrovoľníkom, ktorých zaškolí epidemiológ, budú poskytnuté všetky potrebné ochranné pracovné prostriedky dostatočnej kvality. „Pre chod nemocníc je nevyhnutná aj práca nezdravotníckeho personálu. Ak teda chcete pomôcť, nemusíte byť len zdravotník,“ uvádza sa na webe procare.sk/dobrovolnici/, kde sa môžu dobrovoľníci aj registrovať.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!