Rekonštrukcia cesty smerom na Parchovany začína už v Čemernom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Dobrá správa pre motoristov na Zemplíne. Oficiálne sa začína rekonštrukcia cesty 1. triedy I/79 medzi Vranovom nad Topľou a Parchovanmi.

Práce na rekonštrukcii, ktoré zahŕňajú obnovu piatich mostov, budú trvať 18 mesiacov s výnimkou zimného obdobia. Celkovo sa zmodernizuje takmer 10 km cesty. „Začiatok je v meste Vranov nad Topľou, v mestskej časti Čemerné, pokračuje cez okres Vranov nad Topľou a končí v intraviláne obce Parchovany,“ uviedol štátny tajomník Ministerstva dopravy SR Jaroslav Kmeť.

Ako ďalej dodal, zlepšia sa odvodňovacie zariadenia a bezpečnostné opatrenia. Investícia počíta s zrekonštruovaním piatich mostných objektov a troch križovatiek s cestami III. triedy. Projekt myslí tiež na autobusové zastávky, osvetlenie priechodov pre chodcov a obnoví sa dopravné značenie. „Projekt rieši aj nedostatočnú únosnosť vozovky a iné technické nedostatky, ktoré vznikli vplyvom počasia a dopravnej záťaže,“ dodáva J. Kmeť.

Slovenská správa ciest (SSC) v spolupráci s Eurovia SK, a. s., Košice zrealizuje túto 13,9 milióna eur (s DPH) investíciu pre zlepšenie infraštruktúry v regióne. „Dokončenie tejto stavby prinesie významné zlepšenie pre obyvateľov a návštevníkov Zemplína. Cesta, ktorá dlhé roky pripomínala „tankodróm“ sa premení na modernú cestnú komunikáciu hodnú 21. storočia,“ zdôraznil J. Kmeť.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!