Dni mesta Vranov nad Topľou: Vystúpi Gladiator, aj Peter Bič Project

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Dni mesta Vranov nad Topľou ponúknu hudobný zážitok. Vyskladať sa totiž podarilo naozaj zaujímavú žánrovú mozaiku.

Počas troch dní vystúpia kapely Hrdza, Elizabeth, Billy Barman so speváčkami zo SĽUK-u, Gladiator a Peter Bič Project. Termín: 10., 11. a 12. jún 2022.

V rámci piatkového programu bude bezpochyby zaujímavým projekt bratislavskej indie popovej kapely Billy Barman so speváčkami zo SĽUK-u. Prepojenie modernej hudby a folklóru je vždy umeleckou výzvou, ale v tomto prípade sa naozaj podarilo. Výsledok je pôsobivý a počuť ho bude určite aj vo Vranove nad Topľou.

V sobotu ovládne pódium Gladiator. Prvá slovenská skupina, ktorej klip odvysielala hudobná stanica MTV. Partia okolo frontmana Mika Hladkého však prešla odvtedy zásadným vývojom. Od trash metalu k pop rocku. Vďaka jeho charizmatickej osobnosti a desiatkam hitov patrí kapela medzi naše TOP koncertné zostavy.

Dni mesta uzavrie v nedeľu Peter Bič Project. Mimochodom, Peter Bič je rodákom z Vranova nad Topľou. Po odchode z IMT Smile nechal naplno prejaviť svoj muzikantský talent a okamžite sa so skupinou katapultoval do hudobnej prvej ligy. Rádiový éter ovládli najskôr anglické skladby Hey Now a Thinking About You. Keď sa po zmene zostavy spojenom najmä s príchodom speváčky Viki Vargovej preorientoval v tvorbe na slovenské texty, dosiahol medzi fanúšikmi ďalší level popularity.

Dodáme, že súčasťou Dni mesta Vranov nad Topľou bude EtnoWeekend, počas ktorého sa môže verejnosť tešiť na ukážky tradičných remesiel, tvorivé dielne, ako aj ukážky historického šermu, sokoliarstva, či na detské divadlo Legenda o kupcovi.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!