Diskárska šou: Bratia Baranovci vyzvú súperov (a kamarátov) z Nitry

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Slovenská atletika sa teší na unikátny on line súboj v hode diskom. Bratia Adrián a Gabriel Baranovci z MŠK Vranov vyzvali Samuela Kováča s Jaroslavom Gregušom z AC Stavbár Nitra. Fanúšikovia ich budú môcť vďaka priamemu prenosu virtuálne podporiť v pondelok 11. mája od 15.00 hod.

SÚVISIACI ČLÁNOK:
Gabriel Baran sa stal žiackym halovým kráľom v skoku do výšky

Spontánne nápady sú najlepšie! Adrián Baran sa inšpiroval na Instagrame súpermi z Bieloruska, kde si štvorica guliarov dohodla on line duel v Breste a Vitebsku. Slovenskému reprezentantovi viac treba nebolo a okamžite sa manažérsky pustil do zorganizovania takéhoto duelu aj u nás.

Hoci pôvodná myšlienka bola iba si otestovať aktuálnu výkonnosť s kolegami z AC Stavbár Nitra, i vďaka podpore Slovenského atletického zväzu budú svedkami tohto netradičného súboja aj fanúšikovia. 

Vo Vranove nad Topľou sa bude hádzať v atletickom areáli Základnej školy Sídlisko II. Aďo a Samo si otestujú formu dvojkilovým mužským diskom, Jaro 1,75 kg vážiacim juniorským a Aďov 14-ročný mladší brat Gabo kilovým žiackym. Mimochodom, bavíme sa o exkluzívnej zostave, pretože Aďo, Samo a Jaro obsadili na tohtoročných seniorských halových majstrovstvách Slovenska vo vrhu guľou prvé tri miesta! 

Adrián Baran sa úlohy organizátora zhostil naozaj excelentne! Nielenže oslovil brata Gabriela, plus Samuela Kováča a Jaroslava Greguša, ale v spolupráci s Vranovčanom Stanislavom „Standym“ Sotákom zabezpečili aj technický manuál, ako priamy prenos vysielať a predovšetkým strihať, čo bez profesionálnych technológií nie je úplne jednoduchá záležitosť. „Aspoň som sa niečo nové naučil,“ smial sa Adrián Baran a ďalej dodal: „Keď som prvýkrát písal Samovi, v hlave som mal iba myšlienku, aby sme si spestrili tréning, pretože súťaže sú v nedohľadne a toto mi prišlo, ako celkom fajn nápad na oživenie prípravy. Keďže táto myšlienka zaujala aj generálneho sekretára Slovenského atletického zväzu pána Gubrického, nakoniec sme to dotiahli až do priameho prenosu.“

Bratia Baranovci, zverenci trénera Jaroslava Kolcuna, sa v rámci tréningových možností vynašli aj počas koronakrízy, kedy boli všetky športoviská preventívne zatvorené. Doma v Nižnom Hrušove využívali guliarsky sektor, ktorý majú na dvore rodinného domu a Adrián našiel tiež spôsob, ako hádzať diskom. „Disk som chodil hádzať z asfaltu na pole. Trénoval som takto päť týždňov,“ vysvetľoval s úsmevom A. Baran. 

Prvým tohtosezónnym vrcholom mal byť pre neho Európsky pohár vo vrhoch, ale kvôli pandémii ho museli organizátori zrušiť. „Open air sezóna nám mala začať teraz v máji. Za týchto okolností si ju odštartujeme aspoň kontrolnými on line pretekmi. Keďže nebudeme pod žiadnym súťažným stresom, chceme si to užiť, schuti zahádzať a otestovať sa, na čom sme,“ dodal A. Baran. 

KTO BUDE HÁDZAŤ V ON-LINE DUELI VRANOV VERZUS NITRA? 

ZDROJ: atletika.sk

► ADRIÁN BARAN (MŠK Vranov nad Topľou, 20 rokov): štvornásobný majster SR mužov vo vrhu guľou (2018, 2019, 2020 – hala, 2019 – vonku), vicemajster SR 2019 a majster SR 2019 do 23 rokov v disku, účastník MSJ 2018 v Tampere vo vrhu guľou, osobný rekord v disku (2 kg): 50,63 m, tréner Jaroslav Kolcun.

► GABRIEL BARAN (MŠK Vranov nad Topľou, 14 rokov): halový majster SR 2020 v skoku do výšky starších žiakov, 4. na M-SR 2019 v hode diskom starších žiakov, osobný rekord v disku (1 kg) 40,53 m, tréner Jaroslav Kolcun.

► SAMUEL KOVÁČ (AC Stavbár Nitra, 21 rokov): dvojnásobný vicemajster SR mužov (2019, 2020 – hala) a bronzový na M-SR 2019 vo vrhu guľou mužov,  majster SR 2019 mužov a dvojnásobný vicemajster SR do 23 rokov (2018, 2019) v hode diskom, účastník EP vo vrhoch 2019 v Šamoríne (19. v disku do 23 r.), osobný rekord v disku (2 kg): 52,00 m, tréner Roman Oravec.

► JAROSLAV GREGUŠ (AC Stavbár Nitra, 19 rokov): juniorský majster SR 2019 vo vrhu guľou a hode diskom, 11. na ME 2018 v Györi vo vrhu guľou, 3. na školských MS 2019 v Splite vo vrhu guľou, 3. Na halových M-SR mužov 2020 vo vrhu guľou, osobný rekord v disku (1,75 kg): 50,74 m, tréner Roman Oravec.

DISKÁRSKY SÚBOJ MŠK VRANOV – AC NITRA, alebo ADRIÁN/GABRIEL BARANOVCI vs. SAMEUL KOVÁČ/JAROSLAV GREGUŠ si budete môcť pozrieť live na tomto linku:

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!