Detské folklórne súbory pôsobivo zavelia „A idze še do školi“

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

„A idze še do školi“, ale ešte predtým na Hornozemplínske folklórne slávnosti. V rámci jubilejného 50. ročníka sa v sobotu – 31. augusta predstavia detské folklórne súbory Cifroško, Ďatelinka, Viganček a Zornička, aby sa s letnými prázdninami rozlúčili nádherným programom.

Deti sa rady hrajú, spievajú, tancujú… Dokážu sa spontánne tešiť, sú prirodzene zvedavé a vďaka nekopírovateľnej fantázii vedia dať príbehom pôsobivú pointu. No a práve taký bude aj program „A idze še do školi“, v ktorom sa predstavia detské folklórne súbory Cifroško, Ďatelinka, Viganček z Košíc a Zornička zo Zvolena. „Keďže Hornozemplínske folklórne slávnosti sa konajú počas posledného víkendu, po ktorom sa končia letné prázdniny a deti sa vracajú do školy, rozhodli sme sa inšpirovať práve týmto obdobím,“ uviedla režisérka programu Jarmila Kolesárová

Malí folkloristi majú pripravení nádherný program, v ktorom prostredníctvom detských hier, tancov a piesní vrátia publikum pred Mestským domom kultúry nielen v spomienkach na leto, ale aj do vlastného detstva, keď mu dominovala úprimná bezstarostnosť… „Našim prianím je, aby bol program pestrý, preto sme okrem našich vranovských detských folklórnych súborov pozvali aj súbory, ktoré reprezentujú folklór z iných regiónov, či už Viganček zo Spiša alebo Zornička s hrami, piesňami a tancami z okolia Detvy a Horehronia. Práca s deťmi má svoje neopakovateľné čaro a my ho chceme v tomto programe ukázať v plnej paráde,“ dodala s úsmevom J. Kolesárová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!