COVID-19: Vranovský okres je podľa Pandemickej komisie zeleným regiónom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Okres Vranov nad Topľou zaradila Pandemická komisia vlády a konzília odborníkov medzi tzv. zelené okresy. V červenej zóne sú zatiaľ okresy Bratislava I a Michalovce.

Za ostatných šesť dní pribudli v okrese Vranov nad Topľou štyri osoby s pozitívnym testom na nový koronavírus. Bohužiaľ, Ministerstvo zdravotníctva SR potvrdilo na základe vykonanej pitvy a všetkých indikovaných pomocných laboratórnych vyšetrovacích metód prvý prípad vo vranovskom okrese, kedy na pľúcnu formu ochorenia COVID-19 zomrel 23. augusta vo Fakultnej nemocnici v Prešove 83-ročný muž z obce v okrese Vranov nad Topľou.

Ešte 14. augusta vydal Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom vo Vranove nad Topľou rozhodnutie, ktorým v mestách Vranov nad Topľou, Hanušovce nad Topľou, plus v obciach Bystré, Soľ, Babie a Vlača zakázal organizovanie hromadných kultúrnych a športových podujatí. Súčasťou opatrení bolo aj vydanie ďalších usmernení pre ostatné obce. Medzi nich patrilo napr. organizovanie športových podujatí bez divákov. Ako je známe, aktuálne boli tieto opatrenia uvoľnené a kultúrne, či športové podujatia sa môžu konať na základe všeobecných pokynov Úradu verejného zdravotníctva SR.

Zároveň Pandemická komisia vlády a konzílium odborníkov kategorizovala jednotlivé okresy do troch zón. V červenej sú Bratislava I a Michalovce. Do oranžovej boli zaradené Bratislava II, III, IV, V, Pezinok, Senec, Tvrdošín, Dunajská Streda, Galanta, Ilava, Považská Bystrica, Púchov, Prešov, Sabinov, Rožňava, Bánovce nad Bebravou, Nové Mesto nad Váhom a Trenčín. Ostatné okresy, vrátane vranovského, sú zelené. „Pandemická komisia odporúča v červených a oranžových okresoch zaviesť opatrenia na zabránenie ďalšieho šírenia koronavírusu – zákaz konania hromadných podujatí v interiéri od 23.00 do 6.00 hod. s výnimkou svadieb do 150 osôb, zákaz konania hromadných podujatí v exteriéri nad 500 ľudí a interiéri nad 250 osôb. Zároveň samospráve v týchto okresoch odporúča, aby vydala zákaz konzumácie alkoholu po 22.00 hod., zákaz používania vodných fajok,“ citujeme z FB Ministerstva zdravotníctva SR.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!